додому Блоги МЕЖІ РАЦІОНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ

МЕЖІ РАЦІОНАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ

103

Проблема сучасного раціонального мислення в тому, що воно в соціальних практиках не розрізняє магію від містики. 

Раціо дуже ретельно дослідило магічне мислення, справедливо виявило там цілу систему забобонів, “приворотів-відтворотів-заворотів” і оголосило перемогу наукового підходу над дикунським минулим. 

Однак, зводячи містичне мислення (яке раціо не може осягнути своїми інструментами) до своїх уявлень про магічне мислення, знецінюючи і примітивізуючи систему мислення з іншою системою мірностей до своїх раціопрактик, раціональне мислення потрапляє в пастку агресивного дауншифтерства. 

Диктатура раціонального мислення призвела до вичерпання його потенціалу щодо вирішення більшості нинішніх цивілізаційних проблем Людства і утворила в суспільстві величезний зворотній “революційний потенціал” задля руйнування абсолютної влади раціо. Це якраз ті самі “темні віки”, яких так бояться нинішні інтелектуали і які ними ж і створені, шляхом витіснення в тінь всього незрозумілого.

На мові спіральної динаміки, яку так люблять середньостатистичні раціональномислячі: рівень магічного мислення фіолетовий, рівень раціонального мислення помаранчевий, рівень містичного мислення починається з бірюзового (не плутати з зеленим). 

При цьому для здорової людини потрібні всі типи і рівні мислення. І немислення також.

текст – Олександр ДУДКА-БУЛИГА

джерело 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я