додому Поточні новини Країни Латинської Америки домовилися про створення аналога Євросоюзу

Країни Латинської Америки домовилися про створення аналога Євросоюзу

321

2Саміт Тихоокеанського альянсу, членами якого є Колумбія, Перу, Мексика і Чилі, завершився проривними домовленостями. Лідери чотирьох країн узгодили взаємне скасування торговельних мит, створення спільних дипломатичних представництв у низці країн і введення єдиної візи для громадян держав, що не входять до альянсу. У найближчому майбутньому кількість країн – учасниць об’єднання може збільшитися.

На саміті, що завершився в Калі, було прийнято рішення скасувати 90% торгових мит між країнами Тихоокеанського альянсу. Решта 10% будуть ліквідовані до 2020 р.

Крім того, чотири країни домовилися створити єдині дипломатичні та торгово-економічні представництва в ряді держав світу, зокрема, в Гані, Сінгапурі, Алжирі, Марокко та Туреччини.

Однією економікою, як показав саміт у Калі, лідери чотирьох країн Латинської Америки обмежуватися не мають наміру. Подальшу інтеграцію вони бачать у створенні єдиних віз для осіб з третіх держав.

Громадяни Колумбії, Мексики, Перу і Чилі вже подорожують у межах альянсу без віз, при цьому навіть не проходячи паспортний контроль при перетині кордонів.

Експерти зазначають: політичні завдання творці альянсу поки перед собою не ставлять. Однак все залежить від того, чи вдасться об’єднанню досягти заявлених цілей. Якщо учасники альянсу зуміють увійти потужним блоком на ринок АТР, то почнуть впливати на Азію і світову політику в цілому.

У цілому ж Тихоокеанський альянс багато в чому йде по шляху Євросоюзу, причому випереджаючими темпами – від моменту створення спільного європейського ринку до підписання Шенгенської угоди пройшло 28 років. При цьому, як і у випадку ЄС, Тихоокеанський альянс вже стає привабливим для країн регіону. Перший претендентом на вступ є Коста-Ріка. До альянсу можуть приєднатися і деякі нинішні держави-спостерігачі: Еквадор, Сальвадор, Гватемала, Гондурас і Панама.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я