Домой Текущие новости Уряди РФ, Казахстану і Білорусі узгодили меморандум про надання Україні статусу спостерігача...

Уряди РФ, Казахстану і Білорусі узгодили меморандум про надання Україні статусу спостерігача в ЄЕС

133

3Уряди Росії, Казахстану і Білорусі узгодили меморандум про надання Україні статусу спостерігача в Євразійському економічному союзі трьох країн з моменту його створення — з 1 січня 2015 року.

Про це урядовий уповноважений України з питань співпраці з Російською Федерацією, державами-учасницями СНД, ЄврАзЕс та іншими регіональними об`єднаннями Валерій Мунтіян сказав у ході відеомосту Москва – Астана – Київ на тему: «Євразійська інтеграція. Поточний порядок денний».

«Наш варіант меморандуму узгоджений (з урядами трьох країн), в іншому разі він би не пройшов Кабінет Міністрів України. Можуть бути якісь технічні відхилення, але рішення залишається за главами держав», — сказав Мунтіян.

На його думку, цей документ має бути підписаний главами держав в Астані 29 травня, також розглядається можливість, що буде дане доручення підписати цей меморандум безпосередньо голові Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктору Христенку і Прем`єр-міністру України Миколі Азарову.

-ads-

Мунтіян підкреслив, що, згідно з меморандумом, Україна матиме можливість брати участь як запрошена сторона в засіданнях на рівні глав держав, глав урядів, віце-прем`єр-міністрів, а також мати свого представника при ЄЕК.

При цьому він зазначив, що в Митному союзі бути спостерігачем неможливо, оскільки в цьому об`єднанні не передбачений такий статус, крім того, МС не є повноцінним економічним об`єднанням, тому можна говорити про статус спостерігача в Євразійському економічному союзі.

29 травня в Астані Президент Росії Володимир Путін, Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко і Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв обговорять створення Євразійського економічного союзу трьох країн.

29 травня до Астани прибуде Президент України Віктор Янукович для зустрічі з президентами Росії, Білорусі і Казахстану

Предыдущая статьяКраїни Латинської Америки домовилися про створення аналога Євросоюзу
Следующая статьяМіська влада Києва та громадськість підписали угоду про партнерство

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь