додому Поточні новини Уряди РФ, Казахстану і Білорусі узгодили меморандум про надання Україні статусу спостерігача...

Уряди РФ, Казахстану і Білорусі узгодили меморандум про надання Україні статусу спостерігача в ЄЕС

133

3Уряди Росії, Казахстану і Білорусі узгодили меморандум про надання Україні статусу спостерігача в Євразійському економічному союзі трьох країн з моменту його створення – з 1 січня 2015 року.

Про це урядовий уповноважений України з питань співпраці з Російською Федерацією, державами-учасницями СНД, ЄврАзЕс та іншими регіональними об`єднаннями Валерій Мунтіян сказав у ході відеомосту Москва – Астана – Київ на тему: «Євразійська інтеграція. Поточний порядок денний».

«Наш варіант меморандуму узгоджений (з урядами трьох країн), в іншому разі він би не пройшов Кабінет Міністрів України. Можуть бути якісь технічні відхилення, але рішення залишається за главами держав», – сказав Мунтіян.

На його думку, цей документ має бути підписаний главами держав в Астані 29 травня, також розглядається можливість, що буде дане доручення підписати цей меморандум безпосередньо голові Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктору Христенку і Прем`єр-міністру України Миколі Азарову.

Мунтіян підкреслив, що, згідно з меморандумом, Україна матиме можливість брати участь як запрошена сторона в засіданнях на рівні глав держав, глав урядів, віце-прем`єр-міністрів, а також мати свого представника при ЄЕК.

При цьому він зазначив, що в Митному союзі бути спостерігачем неможливо, оскільки в цьому об`єднанні не передбачений такий статус, крім того, МС не є повноцінним економічним об`єднанням, тому можна говорити про статус спостерігача в Євразійському економічному союзі.

29 травня в Астані Президент Росії Володимир Путін, Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко і Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв обговорять створення Євразійського економічного союзу трьох країн.

29 травня до Астани прибуде Президент України Віктор Янукович для зустрічі з президентами Росії, Білорусі і Казахстану

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я