додому Поточні новини Комітет з питань свободи слова рекомендує ВР прийняти законопроекти про суспільне мовлення...

Комітет з питань свободи слова рекомендує ВР прийняти законопроекти про суспільне мовлення та роздержавлення ЗМІ

145

5Подія. 4 жовтня 2013 (ПолітКом). Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації рекомендував Верховній Раді прийняти підготовлений до повторного другого читання законопроект «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» (№1076), а також розглянув усі поправки та рекомендує парламенту ухвалити в цілому проект закону про реформування друкованих засобів масової інформації (№ 2600).

Про це повідомив голова Комітету Микола Томенко за підсумками засідання 2 жовтня.

Верховна Рада відправила на повторне друге читання проект закону “Про суспільне телебачення і радіомовлення” 19 вересня, щоб узгодити всі позиції, оскільки щодо низки норм, передбачених цим законопроектом, є суттєві розбіжності.

За словами Томенка, у законопроекті про суспільне мовлення є розбіжності між урядом і парламентом із трьох принципових питань: розбіжності щодо того, чи повинна бути комерційна реклама на суспільному ТБ; у шляхах забезпечення незалежності фінансування суспільного телебачення; у «реорганізаційному моменті», адже в законі не прописано, на базі чого створюється суспільне телебачення. Також, за його словами, важливим є питання формування складу наглядової ради, щоб вона була максимально незалежною від уряду.

Також 19 вересня ВР прийняла в першому читанні проект закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Законопроект регламентує відносини між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та заснованими ними друкованими ЗМІ.

Законопроект встановлює загальну мету діяльності реформованої державної та комунальної преси – поширення об’єктивної інформації в інтересах громадян України. Законопроект встановлює правила співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування і заснованими ними друкованими ЗМІ.

В пояснювальній записці зазначається, що за орієнтовними розрахунками Державного комітету телебачення і радіомовлення України, загальна сума на реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ становитиме 123,5 млн грн, в тому числі: на першому етапі 7,5 млн грн; на другому етапі – 116,0 млн грн.

Відповідно до законопроекту, реформування друкованих ЗМІ здійснюватиметься у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності цим законом, і другий – протягом наступних двох років.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я