додому Поточні новини У ВО “Свобода” пропонують заборонити створення у парламенті депутатських груп

У ВО “Свобода” пропонують заборонити створення у парламенті депутатських груп

155

6Подія. 4 жовтня 2013 (ПолітКом). Народні депутати від ВО «Свобода» Ігор Швайка та Олексій Кайда внесли на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо депутатських груп)» (реєстраційний номер 3258-1).

Автори законопроекту пропонують вилучити із нині діючого закону про Регламент Верховної Ради норми, якими передбачається створення депутатських груп.

У законопроекті зазначається, що позафракційні народні депутати можуть входити до складу фракцій, тоді як чинному законі міститься норма про те, що позафракційні депутати можуть входити до складу фракцій або об`єднуватися у депутатську групу. Кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована протягом першої сесії.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що його ухвалення “дозволить запобігти розбалансуванню роботи Верховної Ради України”.

У записці сказано, що проектом усувається можливість утворення депутатських груп, до складу яких входять депутати без партійної приналежності, депутати, які вийшли або були виключені зі складу наявних фракцій. “Надання таким групам прав депутатської фракції може привести до дисбалансу у Верховній Раді, виділенню додаткових коштів з бюджету на обслуговування новостворених фракцій та нівелюванню політичної відповідальності депутатів, які вийшли або були виключені зі складу фракції”, – вважають автори проекту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я