додому Стратегія Як західні ЗМІ висвітлювали події в Міннеаполісі або якщо б це сталося...

Як західні ЗМІ висвітлювали події в Міннеаполісі або якщо б це сталося в іншій країні

202

Якщо б ми говорили про те, що відбувається зараз в Міннеаполісі, так само, як ми говоримо про події в будь-якій іншій країні світу, дивіться, ось як західні ЗМІ це висвітлюють. Цитати і ті, хто «цитує» в даного тексту, є вигаданими.

В останні роки міжнародне співтовариство б’є на сполох з приводу погіршення політичної ситуації і ситуацією з правами людини у Сполучених Штатах Америки при владі Дональда Трампа. Тепер, коли країна відзначає 100 000 смертей від пандемії COVID-19, колишня британська колонія виявляється в низхідній спіралі етнічного насильства. Американські експерти стверджують, що втома і параліч міжнародного співтовариства очевидні в його мовчанні.

Країна була вражена кількома “вірусними” відео, зображують позасудові страти чорношкірих, етнічних меншин силами державної безпеки. Повстання спалахнули в північному місті Міннеаполіс після того, як в Інтернеті поширили відеозапис вбивства чорношкірого чоловіка, на ім’я Джорджа Флойда після нападу з боку поліцейських. Трамп вийшов у Twitter, назвавши чорношкірих демонстрантів «бандитами» і погрожував надіслати військову силу для стримання радикальних груп. «Коли починається мародерство, починається стрілянина!», – сказав Трамп.

«Звичайно, ми розуміємо, що афроамериканці зляться на тривале жорстоке поводження і безкарність проти них», – сказав Р. Скотт Фітц, місцевий мешканець і представник білої етнічної більшості. «Але після того, як мета перетинає межу. Хіба вони не можуть знайти мирний шлях, наприклад, мовчати на колінах?”

Насильство на етнічному ґрунті переслідує країну протягом кількох поколінь, і десятиліття тому воно привернуло увагу всього світу, але останнім часом висвітлення новин і заклопотаність слабшають, так як видається, і загрози не передбачається. «Це давня, незрозуміла ненависть, яка підживлює ці етнічні конфлікти і нерівність», – говорить Андрій Дуліч, російський кореспондент, чиє знання англійської мови складається з семестрового курсу в коледжі і онлайн-курсів з додатку Duolingo. Коли кажуть, що Сполученим Штатам тільки кілька сотень років він знизав плечима і сказав: «У моїй країні у нас збереглися споруди ще з Римської імперії. У своїй культурі американці вважають, що 150-літня будівля – це стародавня історія».

Британія зазвичай проявляє гострий інтерес до справ своїх колишніх колоній, але на нього також вплинула пандемія COVID-19. «Ми бачили деякі невдачі з вірусом, але деякі британці бачать зростаючу хворобу, приголомшливе безробіття і насильство в Штатах, і вважають, що Америка ніколи не була готова до правильного управління, що вона вдасться до племінної політики», – сказав Ендрю Дарсі Мортінґтон, лондонський експерт з США. Під час інтерв’ю була інформація, що з майже 40 000 смертей від коронавіруса у Великобританії, 61% померлих працівників охорони здоров’я були чорношкірими або мали східноазіатське походження. Мортінґтон, схоже, не помітив. «Як я вже говорив, у нас немає таких проблем як американський расизм».

Трамп, колишній телеведучий реаліті-шоу, організатор конкурсу краси і бізнесмен, який колись називав африканські нації – «безглуздими країнами». Але тепер він бере інформацію з інтернет-сторінок африканських диктаторів, вони поширюють фіктивні засоби захисту здоров’я, таких як Яхья Джамме з Гамбії, який стверджував, що міг вилікувати СНІД бананами і трав’яними зіллями, і проводив профілактичні заходи з лікування населення, що призвело, зрештою, до загибелі місцевого населення. Трамп, мабуть, запропонував вводити відбілювач і використовувати сонячне світло для знищення коронавіруса. Він також сказав, що брав гидроксіхолорохін, препарат, отриманий з хініну, тривалий час, відомий засіб від малярії в джунглях. Лікарі порадили це не використовувати для профілактики або лікування коронавіруса.

Між тим американці, відчайдушно бажають кудись бігти, зіткнуться з серйозними проблемами при перетині кордонів, оскільки неефективне управління карантинними заходами проти коронавіруса та етнічна напруженість у країні зробили їх небажаними гостями. Але деякі американські рітейлери боряться, такі як Neiman Marcus, сподіваються заманити покупців традиційними фантазіями про колоніальні подорожі 19-го століття за допомогою одягу нейтральний хакі і шорти карго в рамках колекції Modern Safari. «Утилітарні деталі і приглушені тони відповідають класичній жіночності», – свідчить підпис під фотографією білої жінки. Пілотні шоломи не були включені в модельну лінійку аксесуарів.

Деякі країни розглядають можливість надання афроамериканцям спеціального притулку. «Члени білої етнічної більшості формують збройні загони спротиву, вимагаючи вільно повернутися до роботи для заможного робочого класу, який називає робітників як запас людського капіталу, і незважаючи на величезний ризик для цих робітників», – сказав Мустафа Оканго, антрополог з Найробі, Кенія. «Це повернення до тих часів, коли рабство було основою американської економіки. Чорні раби були першими працівниками, і до них ставилися як до худоби, були позбавлені всяких людських прав».

Африка може бути ідеальним притулком, оскільки кілька африканських країн зуміли стримати спалах коронавірусу завдяки агресивним раннім заходам та інноваціям у наборах для тестування. Сенегал, де 16.000.000 чоловік населення країни, загинуло лише 41 людина. «Всі прогнозували, що Африка впаде в хаос», – сказав Оканго. “Це доказ того, що бути чорношкірим в світі безпечно, але бути чорношкірим в Америці – явно не можна. Африканський Союз не відповів на запити про коментарі, але опублікував заяву, в якій говориться, що “ми віримо в американські рішення для американських проблем».

У всьому світі низові організації, знаменитості, правозахисники і навіть студенти роблять все можливе, щоб зібрати гроші і цікавляться про важку ситуацію в Америці. «Сумно, що в американців немає урядової організації, яка могла б здавати їм тести на коронавірус або навіть щомісячні перевірки, щоб годувати свої сім’ї», – сказала Шарлотта Джонсон, 18-річна ліберійська студентка, яка пережила пандемію Ебола. «100 000 чоловік загинули, міста горять, а в країні не було дня жалоби? Життя не має значення, особливо якщо не життя чорношкірого. Начебто вони живуть в стані занепаду». Цікаве відео, щодо ситуації в США

Автор: Karen Attiah

Джерело: The Washington Post

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я