додому Поточні новини Громадські активісти розробили законопроект про відкликання депутатів та чиновників

Громадські активісти розробили законопроект про відкликання депутатів та чиновників

158

_MG_7846Учасники Громадської ініціативи «За відповідальну владу» розробили концепцію законопроекту «Про владу в Україні», який має стати ефективним механізмом посилення відповідальності посадовців, оскільки передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри до призначуваних по вертикалі влади.

Про це повідомив координатор Громадської ініціативи “За відповідальну владу”, співавтор законопроекту Ігор Курус під час круглого столу “Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції”.

Він зазначив, що проблемою влади завжди є питання відповідальності, зокрема, йдеться про корупцію та виконання передвиборчих обіцянок. В той же час, констатував Курус, відсутні ефективні інструменти впливу на владу.

Разом з тим, підкреслив він, розроблений законопроект передбачає, що чиновник не буде виконувати відверто злочинні накази свого керівника, а виконуватиме закон, бо в іншому випадку його “звільнить” громада. Така ж доля чекатиме і політиків, які не виконуватимуть своїх передвиборчих обіцянок, і суддів, які не встановлюватимуть справедливість, додав він.

За словами Куруса, особливістю цього законопроекту є те, що запровадження механізмів відкликання депутатів, звільнення суддів та чиновників не потребує внесення змін до Конституції України.

Основними положеннями запропонованої концепції законопроекту є, зокрема, визначення і закріплення на тривалий період виборчої системи в Україні; наявність чітких кваліфікаційних ознак злочину за невиконання цього закону; наявність переліку посадових осіб, до яких застосовується механізм відкликання мандату чи вотум недовіри, що тягне за собою звільнення з посади; встановлення механізму звільнення посадовців, призначених на посаду та відкликання мандату обраних громадами осіб.

У свою чергу директор соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович відзначив, що близько 3/4 українців не довіряють головним органам влади в Україні: Верховній Раді, Президенту, судам, Кабміну та міліції.

Крім того, кожен другий українець відзначає погіршення рівня професіоналізму влади протягом останніх двох років.

Водночас, зазначив, Антипович, дослідження вказують на те, що 80% опитаних респондентів підтримують ініціативу можливості відкликання депутатів громадянами.

Так, найбільше українці готові відкликати народних депутатів, в другу чергу – Президента, міських голів та місцевих депутатів, далі – чиновників сільських рад, облдержадміністрацій та суддів.

“В першу чергу – за корупційну діяльність. Громадяни України дуже високо ставлять проблему корупції”, – сказав Антипович і додав, що стосовно депутатів – це невиконання ними своїх обіцянок та зрада державних інтересів”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я