додому Топ Новини ЕСКАЛАЦІЯ В ДОВГУ

ЕСКАЛАЦІЯ В ДОВГУ

63

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій КУЛИК у коментарі «Слово і діло» розповів, що заяви «ДНР» та «ЛНР» про «підготовку провокацій від ЗСУ» могли бути певною мірою підготовкою до сьогоднішньої ескалації. «За великим рахунком, йдеться про усвідомлене загострення. Використання артилерії великого калібру фактично свідчить про зрив будь-яких домовленостей», – наголосив він.

На думку експерта, сьогоднішнє загострення є безпрецедентним останнім часом. «Це говорить про те, що піднімаються ставки щодо Сходу. Західна преса пише, що це пошук приводу для наступного вторгнення росіян. Одні вважають, що це може бути ухвалення позитивного рішення Путіним щодо визнання «ЛНР» і «ДНР» (вже є рішення Держдуми, спрямоване президенту). Але він казав, що поки що цього робити не буде, бо не вичерпаний Мінський процес. Навряд чи після сьогоднішнього загострення буде широкий наступ або відверте входження російських сил на Донбас», – сказав Кулик.

Свої війська Росія «офіційно» вводити на Донбас теж, на думку Кулика, не буде: для цього потрібне або рішення Держдуми та санкція Путіна (як у 2014 році) для «зупинення гуманітарної катастрофи та геноциду», або визнання «ДНР» та «ЛНР» .

4 березня, нагадаємо, буде проведено одразу дві важливі зустрічі: засідання Тристоронньої контактної групи та зустріч радників «нормандської четвірки». За словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, на цих переговорах можуть обговорити закріплення у Конституції особливого статусу ОРДЛО, проведення виборів, амністію.

На думку експерта, Росія може спеціально створювати загострення перед важливими перемовинами. «Росія може підвищувати ставки, щоби вибити з нас поступки до березня. Я не виключаю, що буде кілька ітерацій загострення, і це може бути не лише на Донбасі. Наприклад, може бути імітація висадки десанту на Азові, блокування Чорного моря для проходження кораблів, входження до українського повітряного простору російських бомбардувальників та винищувачів. Такий тест на реагування. Тому переговори 4 березня є важливими», – розповів Кулик.

«На сьогодні, як мені здається, базовий сценарій більш ймовірний: це загострення, щоб підняти ставки, потім переговори ТКГ та радників «нормандської четвірки», а далі примус Києва до законодавчого закріплення особливого статусу (Донбасу – ред.). Тобто це загострення затягнеться за часом досить надовго. І ми будемо свідками не однієї такої ескалації», – підсумував Кулик.

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства

Джерело: Слово і Діло

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я