додому Поточні новини Diia papers — жопні справи Михайла Федорова

Diia papers — жопні справи Михайла Федорова

667

Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з цифрової трансформації — член організованого злочинного угрупування (ч.3 ст. 190 ККУ), яке з використанням інтернет-технологій, під виглядом неіснуючого міжнародного центру інноваційних технологій в області корекції фігури від міжнародної компанії «Іnnocenter», протягом тривалого часу займалося ошукуванням громадян на всій території України.

Узгодивши між собою план злочинних дій, співучасники розподілили ролі і в подальшому діяли спільно та узгоджено для досягнення загальної злочинної мети — про це свідчать матеріали кримінальної справи №12017080060000633 від 15.02.2017 та опубліковані документи відомого у Запоріжжі телеграм-каналу «Запорожский ВАЗЕЛИН».

Посилання на документи https://t.me/ZaVazelin/2712

За рік до початку президентської компанії Володимира Зеленського Запорізькою місцевою прокуратурою №2 під час здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні, досудове розслідування у якому проводилося слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області під оперативним супроводом відділу протидії кіберзлочинам в області Придніпровського управління кіберполіції ДКП НП України, викрито та припинено діяльність злочинної групи мешканців Запоріжжя.

Зловмисники пропонували та продавали потерпілим фіктивні системи схуднення та обладнання для зменшення ваги, яке не відповідало заявленим технічним вимогам та в подальшому з метою залякування потерпілих, які намагались повернути втрачені гроші, шахраї представлялись працівниками органів державної влади та правоохоронних органів.

Члени злочинної групи, здійснюючи свою діяльність в орендованому приміщенні, володіючи необхідним знаннями про порядок оформлення замовлень пов’язаних нібито з інноваційною технологією в області корекції фігури, знаючи специфіку користування банківськими переказами та платіжними системами, користуючись мережею Інтернет, використовували створений на їх замовлення сайт (www.innocenter.in.ua), на якому розміщувалась завідомо неправдива інформація про міжнародний центр інноваційних технологій в області корекції фігури від міжнародної компанії. 

Надалі, користуючись встановленим психологічним контактом з потерпілими, шахраї продовжували вводити в оману потерпілих представляючись лікарями з великим стажем роботи у галузі корекції фігури та нав’язували останнім придбання або оренду персонального пристрою, переконуючи що він призначений для ефективного схуднення, вироблений у Німеччині та запрограмований персонально під клієнта в Ізраїлі, ціна якого була завищена у декілька десятків разів та який не відповідав характеристикам обладнання, під видом якого його пропонували.

Протягом періоду злочинної діяльності зловмисників, на підконтрольні їм банківські рахунки шахраї отримали близько 5 мільйонів гривень. Згідно з матеріалами кримінального провадження, встановлені дані близько 250 осіб, які постраждали від діяльності вказаної злочинної групи. Загальна сума перерахованих одним з потерпілих на рахунки шахраїв коштів перевищила 600 тис. грн.

За опублікованими документами, Михайло Федоров — перебуваючи у злочинній змові з членами цього кримінального угрупування, за гроші від них адміністрував веб-сайт аферистів, розганяв рекламу для залучення і подальшого пограбунку жінок із зайвою вагою, атакож видаляв в Інтернет скарги та негативні відгуки потерпілих.

Чудо-пристрій для схуднення, фото: npu.gov.ua.
Комп’ютер злочинців, фото: npu.gov.ua.
Офіс шахраїв — місце скоєння злочину, фото: npu.gov.ua.

Навіть не хочеться думати про все це жахіття — раніше ми вже писали про корупційний злочин Михайла Федорова за ст. 366-1 ККУ «Декларування недостовірної інформації» (див. Помилочка вийшла — корупційний зальот Михайла Федорова), зв’язки з газовою мафією Фірташа його найближчого оточення (див. «Собаки Павлова» — злочинне угрупування тестує Мінцифру), фальсіфікацію офіційних документів Мінцифрою на запити публічної інформації (див. Доступ до правди — сфальсифіковано Мінцифрою), напад в «Дії» на журналіста Азада Сафарова (див. АМБАЛИ З ПАРКОВОГО — в ДП «Дія» напали на журналіста, вирішили нагадати йому часи Януковича), жахливі фінансові порушення в ДП «Дія» (див. Гав-гав-гав! Звірі злякалися, з рукавички вискочили та й розбіглися — небайдужі почистили ДП «Дія» від людей випадкових), відкриття кримінальної справи НАБУ за махінаціями з грошима Світового банку (див. Розумна сила проти цифрового шахрайства), кримінальні злочини під час виплат допомоги від запровадження карантину (див. HELP ФОП 8000 — цифрова афера Зеленського-ФедороваПривіт граблі, прощавай КЕП — локдаун-виплати через мобільний застосунок «Дія»), а також серіали за участю Moneyveo (див. Тисни кнопку і бувай: Moneyveo + Fedorov = love forever) та підозрюваного у злочинах Андрія Оністрата (див. Банкір, що біжить — герой серіалів Мінцифри).

Тепер цей невеселий список поповнився ще однією кримінальною історією — за інформацією з реєстру декларацій НАЗК Романюк Віталій ВікторовичСолдатенко Валентин Олегович та Рубан Олександр Петрович (чиї підписи стоять на опублікованих документах) дійсно працювали у той час на відповідних посадах у Відділі протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Придніпровського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Нацональної поліції України.

Правова інформатика офіційно звернулася до Мінцифри з запитом про стан кримінальної справи про пограбунок аферистами пишнотілих жінок на темі схуднення та процесуальний статус у ній Михайла Федорова — чекаємо на відповідь.

Автор: Сергий АНТОНЕНКО

Джерело: Legal Informatics

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я