додому Поточні новини Держказначейство паралізувало рахунки 142 міст і селищ: від Львова до Донецька

Держказначейство паралізувало рахунки 142 міст і селищ: від Львова до Донецька

177

6В українських містах немає грошей на капітальні ремонти, підготовку до опалювального сезону та навіть відрядження й телефонні розмови чиновників. Про це заявили самі керівники населених пунктів. Кажуть, що Держказначейство заблокувало рахунки 142-м містам і селищам. У асоціації міст підрахували, що загальна сума затриманих коштів складає 600 мільйонів гривень, розповідає 5 канал.

Любов Костюк, директор ЗОШ №51 м.Львів: “Щодня я розпочинаю день з того, що мені телефонують і кажуть, що відключать телефон, інтернет, в нас не вивозиться сміття кілька місяців”.  У цій львівській школі на капітальний ремонт їдальні кілька років збирали спонсорські гроші. А витратити їх не можуть, каже директорка. Бо держказначейство виплати затримує вже місяць.  Любов Костюк, директор ЗОШ №51 м. Львів: “У нас на наших рахунках є 69 тисяч. Зареєстровано платіжних доручень на 55 тисяч і… вони стоять. А нам ще потрібні парти, дошки”.

33 мільйони гривень Львів недоотримав на комунальне господарство, ремонт доріг. Така ж ситуація у Дніпропетровську, Івано-франківську, Полтаві, Черкасах, Чернівцях. Загалом – у 142 містах.

Олександр Лук’янченко, голова Донецької міськради: “Взаимоотношения с казначейством остаются очень напряженные и тяжелые”. 

Донецьк у цьому антирейтингу – один із лідерів. Йому не вистачає 64 мільйонів гривень. Олександр Лук’янченко, голова Донецької міськради: “Касается материальной помощи гражданам на лечение – 215 тысяч. Они, к сожалению, не проведены”. 

Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська: Ремонтні роботи не ведуться, загрозливою є ситуація щодо інших комунальних підприємств – “Зелене господарство”, “Міськсвітло”, ритуальна служба”. 

Гроші затримують, а не блокують – виправдовуються у Держказначействі, попри те, що терміни затримки подекуди доходять до 3-х місяців.

Зіновія Сухолитка, в.о. начальника головного управління Держказначейства Івано-Франківської області: “По місту Івано-Франківську по субвенції на 1 млн 140 тисяч – це по дорогах – вони на даний час перебувають на доопрацюванні і вони будуть пропущені”. 

Держказначейство – це свого роду банк, куди міста складають гроші – пояснює експерт із бюджетних питань. Та останні роки установа відмовляється видавати громадам зароблене. Причину цього фахівець убачає у спробах центральної влади за рахунок місцевих бюджетів коменсувати нестачу державного.

Олександр Слобожан, експерт з бюджетних питань Асоціації міст України:“Можна уявити негативні фактори, які змушують вдаватись до цього інструменту: соціально-економічна ситуація в країні, піки боргових виплат, коли треба сплачувати борги по обслуговуванню, перед МВФ, просто настане момент, коли і в нас не буде цих коштів, за рахунок яких можна кредитуватись”.

Олег Іщук, дир. департаменту фінансової політики Львівської міськради: “В законодавстві повинно бути прописано – якщо на протязі 3-х днів не виконується наше платіжне доручення, а гроші на рахунку є, повинні бути штрафи, неустойки і органи правоохоронні повинно цікавити, чого така ситуація”.

У прес-службі Держказначейства 5 каналу пообіцяли прояснити ситуацію згодом. А прем’єр Микола Азаров, щоб обговорити це питання, уже скликав губернаторів на понеділок.

Тим часом, керівники міст пішли в наступ інформаційний – вивішують на офіційних сайтах рад дані, куди мали б піти заблоковані казначейством гроші.

Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська: “Якщо так відбуватиметься – ще два тижні місто буде паралізоване”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я