додому Соціум Депутати оприлюднили дані 4,5 тисяч своїх помічників

Депутати оприлюднили дані 4,5 тисяч своїх помічників

139

Київ. 27 лютого 2015 року (Радіо Свобода). На сайті Верховної Ради з’явилися дані про 4471 помічника народного депутата. Список помічників можна знайти на картці кожного депутата з інформацією, на яких засадах вони працюють: як держслужбовці чи як волонтери. Про це Радіо Свобода повідомив рух «Чесно».

Згідно з оприлюдненими даними, 3259 помічників народних депутатів працюють на громадських засадах, а 685 мають статус держслужбовця.

У середньому в одного народного депутата 11 помічників. Втім рекордсменом Верховної Ради VIII скликання став депутат від «Народного фронту» Микола Кадикало – у нього 29 помічників. Натомість жодного помічника не мають Надія Савченко, Мустафа Джемілєв та Ірина Луценко.

«Помічники є мостами між депутатами і суспільством. Дуже багато хто використовує «корочку» для лобізму. Але нам недостатньо знати ім’я і прізвище. Щоб вважатися частиною цивілізованого світу, нам потрібно ще забезпечити публікацію біографічних даних, зокрема яка у помічників освіта, де вони працювали і зрозуміти які в них компетенції. Тоді й буде відомо, на основі яких критеріїв їх взяли», – розповів координатор руху «Чесно» Андрій Круглашов.

Виводити помічників з тіні депутатів зобов’язав голова Верховної Ради Володимир Гройсман. Після закликів активістів 28 січня він підписав розпорядження, згідно з яким депутати мають щомісячно оприлюднювати списки свої помічників на сайті Верховної Ради та на інтернет-сторінках депутатів.

«Це одне з тих питань відкритості роботи парламенту, яке давно вже піднімається», – написав він у своєму Facebook.​

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я