Домой Политика Чи зможе Тимошенко балотуватися в Президенти України? Міністр юстиції України Олена Лукаш...

Чи зможе Тимошенко балотуватися в Президенти України? Міністр юстиції України Олена Лукаш проти Венеціанської Комісії.

121

3Представник Венеціанської комісії Пітер Пакзолай в коментарі BBC Україна розповів, що влада має виконати рекомендації комісії щодо дозволу судимим балотуватись як на парламентських, так і на президентських виборах. «Ми рекомендуємо дозволити судимим балотуватись до парламенту, проте наші рекомендації стосуються всіх видів виборів, в тому числі і президентських», — сказав Пітер Пакзолай.

Пан Пакзолай каже, що під час дискусій щодо можливості засудженим балотуватися до парламенту виправданням української влади була відповідна заборона в Конституції. Але у випадку із президентськими виборами такої перепони немає. «Положення закону про вибори президента, які суперечать Конституції України й забороняють балотуватись судимим, мають бути усунуті», — наполягає пан Пакзолей.

Конституція України не забороняє людям з непогашеною судимість балотуватись на посаду глави держави. Така норма існує тільки в законі про вибори президента.

Натомість міністр юстиції України Олена Лукаш в коментарі ВВС заявила, що  особа з не знятою і непогашеною судимістю не може бути президентом України. «На моє переконання, особа з не знятою і непогашеною судимістю не може бути президентом України», — зазначила вона.

«Це питання тлумачення. Системний аналіз Конституції дозволяє зробити висновок, що особі, яка хоче стати президентом, але має судимість чи взагалі відбуває покарання, буде дуже важко або й неможливо стати главою держави», — пояснила Лукаш.

Вона нагадує, що президент — це головнокомандувач, особа, яка має допуск до державної таємниці. «Це питання правозастосування, і воно чітко вирішене в чинному законі про вибори президента України», — резюмувала міністр.

На її думку, навіть звертатися до Конституційного суду щодо цього різночитання не потрібно.

У той же час, Перший віце-прем’єр Сергій Арбузов, в ході свого інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, заявив, що Український уряд зараз веде з Євросоюзом переговори щодо звільнення Юлії Тимошенко. Арбузов прокоментував можливість лікування Тимошенко за кордоном, зазначивши, що переговори про це в даний момент ведуть з Петом Коксом і Олександром Кваснєвським, які є спеціальними посланцями Європарламенту. Перший віце-прем’єр зробив акцент на тому, що вже був досягнутий певний прогрес.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь