додому ПОЛІТИКА Чи зможе Тимошенко балотуватися в Президенти України? Міністр юстиції України Олена Лукаш...

Чи зможе Тимошенко балотуватися в Президенти України? Міністр юстиції України Олена Лукаш проти Венеціанської Комісії.

122

3Представник Венеціанської комісії Пітер Пакзолай в коментарі BBC Україна розповів, що влада має виконати рекомендації комісії щодо дозволу судимим балотуватись як на парламентських, так і на президентських виборах. “Ми рекомендуємо дозволити судимим балотуватись до парламенту, проте наші рекомендації стосуються всіх видів виборів, в тому числі і президентських”, – сказав Пітер Пакзолай.

Пан Пакзолай каже, що під час дискусій щодо можливості засудженим балотуватися до парламенту виправданням української влади була відповідна заборона в Конституції. Але у випадку із президентськими виборами такої перепони немає. “Положення закону про вибори президента, які суперечать Конституції України й забороняють балотуватись судимим, мають бути усунуті”, – наполягає пан Пакзолей.

Конституція України не забороняє людям з непогашеною судимість балотуватись на посаду глави держави. Така норма існує тільки в законі про вибори президента.

Натомість міністр юстиції України Олена Лукаш в коментарі ВВС заявила, що  особа з не знятою і непогашеною судимістю не може бути президентом України. “На моє переконання, особа з не знятою і непогашеною судимістю не може бути президентом України”, – зазначила вона.

“Це питання тлумачення. Системний аналіз Конституції дозволяє зробити висновок, що особі, яка хоче стати президентом, але має судимість чи взагалі відбуває покарання, буде дуже важко або й неможливо стати главою держави”, – пояснила Лукаш.

Вона нагадує, що президент – це головнокомандувач, особа, яка має допуск до державної таємниці. “Це питання правозастосування, і воно чітко вирішене в чинному законі про вибори президента України”, – резюмувала міністр.

На її думку, навіть звертатися до Конституційного суду щодо цього різночитання не потрібно.

У той же час, Перший віце-прем’єр Сергій Арбузов, в ході свого інтерв’ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, заявив, що Український уряд зараз веде з Євросоюзом переговори щодо звільнення Юлії Тимошенко. Арбузов прокоментував можливість лікування Тимошенко за кордоном, зазначивши, що переговори про це в даний момент ведуть з Петом Коксом і Олександром Кваснєвським, які є спеціальними посланцями Європарламенту. Перший віце-прем’єр зробив акцент на тому, що вже був досягнутий певний прогрес.

попередня стаття«Гражданская справедливость» предлагает Украине исландский вариант дефолта
наступна статтяВ порту Мумбай взорвалась подлодка российского производства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я