додому Поточні новини Андерс Фоґ РАСМУССЕН: НАТО має вести війну в кіберпросторі

Андерс Фоґ РАСМУССЕН: НАТО має вести війну в кіберпросторі

153

3Україна опинилася в числі жертв кібершпигунської мережі NetTraveler, яку виявила «Лабораторія Касперського», пише «Радіо Свобода». Хакери втрутилися у роботу понад 350 комп’ютерних систем у 40 країнах світу, і найбільше Монголії, Росії й Індії, – пише “Телекритика”.

 Учаснки NetTraveler збирали дані державних і приватних установ, зокрема, дані наукових розробок у сферах енергетики й оборони.

 Вони чинили кібератаки як на приватні, так і на державні структури, зокрема на урядові установи, посольства, науково-дослідницькі центри та військові організації.

 За результатами розслідування, шпигунська кампанія стартувала ще у 2004 році, однак найбільш активну діяльність зловмисники розгорнули протягом останніх трьох років. «Останнім часом у сферу інтересів нападників потрапили такі галузі, як освоєння космосу, нанотехнології, енергетика (зокрема і ядерна), медицина і телекомунікації», – йдеться у повідомленні «Лабораторії Касперського».

Зараження комп’ютерів відбувалося за допомогою фішингового листа – тобто повідомлення на електронну пошту, мета якого – отримання доступу до конфіденційних даних користувача. Для цього у NetTraveler використовували вади у Microsoft Office. За оцінками «Лабораторії Касперського», обсяг вкрадених даних на усіх серверах NetTraveler склав близько 22 гігабайтів. Це, наприклад, переліки системних файлів, а також записи комбінацій на клавіатурі.

Останні кілька років масштаби кібершпигунства зростають. Генсекретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен у своїй статті у The Wall Street Journal написав, що «наступна війна НАТО – у кіберпросторі». Він навів приклад, коли 23 квітня рівно за 7 хвилин біржовий індекс Dow Jones упав на 150 пунктів, спричинивши багатомільярдні втрати. До хвилювань на біржі призвело повідомлення у Twitter-акаунті агенції Associated Press, нібито у Білому домі сталися вибухи.

Інформація виявилася неправдивою, більше того – вона не була помилкою журналістів із Associated Press. Вони взагалі її не писали – це зробили хакери, які пізніше назвалися «Сирійською електронною армією». «Індекс відновився миттєво. Але урок очевидний: один твіт цілком може спричинити крах економіки», – пише Расмуссен.

Генсекретар НАТО навів дані Європолу, в якому порахували, що кримінальна кіберактивність щороку завдає корпораціям втрат на суму понад трильйон доларів. Комп’ютерні віруси можуть зупиняти роботу АЕС, міжнародних аеропортів та енергосистем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я