додому Поточні новини Андерс Фоґ РАСМУССЕН: НАТО має вести війну в кіберпросторі

Андерс Фоґ РАСМУССЕН: НАТО має вести війну в кіберпросторі

152

3Україна опинилася в числі жертв кібершпигунської мережі NetTraveler, яку виявила «Лабораторія Касперського», пише «Радіо Свобода». Хакери втрутилися у роботу понад 350 комп’ютерних систем у 40 країнах світу, і найбільше Монголії, Росії й Індії, – пише “Телекритика”.

 Учаснки NetTraveler збирали дані державних і приватних установ, зокрема, дані наукових розробок у сферах енергетики й оборони.

 Вони чинили кібератаки як на приватні, так і на державні структури, зокрема на урядові установи, посольства, науково-дослідницькі центри та військові організації.

 За результатами розслідування, шпигунська кампанія стартувала ще у 2004 році, однак найбільш активну діяльність зловмисники розгорнули протягом останніх трьох років. «Останнім часом у сферу інтересів нападників потрапили такі галузі, як освоєння космосу, нанотехнології, енергетика (зокрема і ядерна), медицина і телекомунікації», – йдеться у повідомленні «Лабораторії Касперського».

Зараження комп’ютерів відбувалося за допомогою фішингового листа – тобто повідомлення на електронну пошту, мета якого – отримання доступу до конфіденційних даних користувача. Для цього у NetTraveler використовували вади у Microsoft Office. За оцінками «Лабораторії Касперського», обсяг вкрадених даних на усіх серверах NetTraveler склав близько 22 гігабайтів. Це, наприклад, переліки системних файлів, а також записи комбінацій на клавіатурі.

Останні кілька років масштаби кібершпигунства зростають. Генсекретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен у своїй статті у The Wall Street Journal написав, що «наступна війна НАТО – у кіберпросторі». Він навів приклад, коли 23 квітня рівно за 7 хвилин біржовий індекс Dow Jones упав на 150 пунктів, спричинивши багатомільярдні втрати. До хвилювань на біржі призвело повідомлення у Twitter-акаунті агенції Associated Press, нібито у Білому домі сталися вибухи.

Інформація виявилася неправдивою, більше того – вона не була помилкою журналістів із Associated Press. Вони взагалі її не писали – це зробили хакери, які пізніше назвалися «Сирійською електронною армією». «Індекс відновився миттєво. Але урок очевидний: один твіт цілком може спричинити крах економіки», – пише Расмуссен.

Генсекретар НАТО навів дані Європолу, в якому порахували, що кримінальна кіберактивність щороку завдає корпораціям втрат на суму понад трильйон доларів. Комп’ютерні віруси можуть зупиняти роботу АЕС, міжнародних аеропортів та енергосистем.

попередня статтяВолодимир ОЛІЙНИК: Заборонити поширення незаконного контенту в українському сегменті Інтернету
наступна статтяИгорь МОСКАЛЕВ: Управление будущим в контуре социальной реальности

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я