додому Поточні новини Володимир ОЛІЙНИК: Заборонити поширення незаконного контенту в українському сегменті Інтернету

Володимир ОЛІЙНИК: Заборонити поширення незаконного контенту в українському сегменті Інтернету

135

2У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який пропонує зобов’язати провайдерів закривати доступ до сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, або порушують громадянські права і свободи. Автором законопроекту є депутат від Партії регіонів Володимир Олійник, пише “Українська правда”, посилаючись на “Комерсант-Україна”.

Документ передбачає внесення низки істотних поправок до закону “Про захист суспільної моралі”, спрямованих на регулювання діяльності інтернет-ресурсів.

У пояснювальній записці до законопроекту депутат підкреслює необхідність “недопущення розміщення на сайтах адресного простору українського сегмента інтернету, електронних ЗМІ відомостей, поширення яких заборонено законами”.

До такої інформації депутат відносить пропаганду війни, міжнаціональної або міжрелігійної ворожнечі, насильства, жорстокості, інформацію, що містить заклики до захоплення державної влади, повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, а також посягати на права і свободи людини.

У разі прийняття законопроекту хостинг-провайдери будуть зобов’язані видаляти такі ресурси з інтернету протягом доби після винесення відповідного рішення суду за зверненням СБУ чи МВС.

Крім того, пан Олійник має намір зобов’язати інтернет-провайдерів за першим запитом СБУ чи управління МВС по боротьбі з кіберзлочинністю надавати дані про своїх абонентів і споживаних ними послугах.

Представники медіаорганізацій вважають дану ініціативу небезпечною.

“Визначення забороненої інформації в законопроекті дуже розпливчасте”, – відзначає виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

“Незрозуміло, хто буде проводити її аналіз – адже експертну комісію із захисту суспільної моралі уряд вирішив розпустити”, – сказала вона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я