додому ПОЛІТИКА Аналіз голосувань: Опозиційний блок все частіше голосує, як коаліція

Аналіз голосувань: Опозиційний блок все частіше голосує, як коаліція

60
Олексій ПІВТОРАК, активіст SPILNO-TV

 

Починаючи з ІV сесії народні депутати з “Опозиційного блоку” частіше голосують синхронно із фракціями провладної більшості – “Блоком Петра Порошенка” і “Народним фронтом”.

Проте в окремих ОБ далеко не завжди підтримує законопроекти, за які голосують депутати з БПП і НФ. Наприклад — ОБ не віддав жоден голос при голосуванні за закон “Про національну поліцію”.
В інших випадках «опоблоківці» підтримали 28% законопроектів про судову реформу і всі законопроекти, необхідні для реструктуризації понад 19 млрд дол боргів України приватним кредиторам.
Як часто “Опозиційний блок” голосує синхронно із БПП і НФ?
У громадській мережі “ОПОРА” розробили інструмент, який дозволяє аналізувати наскільки часто голосують більшість представників різних політичних сил за одні і ті ж законопроекти.
За цими даними, від початку діяльності ВРУ чиннного VIII скликання “Опозиційний блок” голосував із “Блоком Петра Порошенка” і “Народним фронтом” у 6% випадків. При цьому, спостерігається дрейф “Опозиційного блоку” до фракцій БПП і “Народного фронту”, єдиних фракцій які ще не оголошували про вихід з коаліції у повному складі (Таблиця 1).
Таблиця 1. Частка сумісних голосувань “Опозиційного блоку” із депутатськими об’єднаннями (%) [За даними ОПОРА]
Голосування ОБ за судову реформу
За даними ОПОРА, “Опозиційний блок” голосував за законопроекти, які стосуються судової реформи тільки в 28% випадків
Як ОБ голосували за нову поліцію?

Найвагомішим законом, який стосується правоохоронної реформи є закон “Про національну поліцію”. Його прийняли 2 липня 2015 року 278 голосами. Ніхто з “Опозиційного блоку” за цей законопроект в другому читанні не голосував.

Голосування ОБ за закони щодо реструктуризації кредитів
В 2015 році багато говорили про те, що Україна не зможе повернути більше 19,3 млрд дол боргів приватним кредиторам, які держава набула до Євромайдану і зміни влади. Переговорами з кредиторами і узгодженням правил реструктуризації, в першу чергу, займалася тодішня міністр фінансів Наталія Яресько.
Вкінці серпня 2015 року вдалося добитися реструктуризації боргів за умовами до 2040 року “прощення” більше 4 млрд дол. Для того, що ці домовленості набули сили, парламент мав ухвалити зміни до профільних законів. Для цього в Мінфіні розробили законопроекти, які парламент прийняв 17 вересня 2017 року. Більшість депутатів із “Опозиційного блоку” ці законопроекти підтримала, хоча з їх голосами чи без них ці закони пройшли б через підтримку інших політсил.
Перший з цих законодавчих актів – законопроект №3058 підтримали 309 народних депутатів. Серед них  було 23 голоси членів “Опозиційного блоку”.
Другий, законопроект №3059, підтримали 308 депутатів, з серед яких було 22 члени ОБ.
За третій законопроект №3056 проголосували 309 депутатів і навіть 23 члени ОБ
Четвертий законопроект №3060 підтримали аж 340 депутатів, з яких 29 були з ОБ.
Таким чином, судячи зі статистики голосувань, “Опозиційний блок” складно назвати повністю відданим Президентові Порошенкові. А опозиційна риторика Є.Мураєва тримається на тому, що він в дні, коли голосують за закони, які  потім критикує, просто не виходить на роботу.
Джерело: FactChek

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я