додому ПОЛІТИКА Тиск Майдану має змінити країну, – політолог

Тиск Майдану має змінити країну, – політолог

166
Фото: Анатолій Романюк Джерело: ZAXID.NET
 Фото: Анатолій Романюк Джерело: ZAXID.NET
Фото: Анатолій Романюк
Джерело: ZAXID.NET

Сьогодні в Україні політична криза, головний варіант виходу з якої – перемовини між владою та громадськістю, в тому числі й з представниками Майдану.

Про це заявив на прес-конференції «Євромайдан-2013: що відбувається та що далі?» політолог Анатолій Романюк, передає кореспондент IA ZIK.

Він зауважив, що відмінність протестів 2004 і 2013 років у тому, що Помаранчева революція мала чітку політичну складову, а Євромайдан зі студентської мирної акції перетворився на масовий протест українців.

«Сьогодні це потужний суспільний рух спротиву. Хочу наголосити, що він має і політичну, і громадянську складову. І ця громадянська складова дуже важлива: чим ширше вона буде, тим легше Україна перенесе зміни і реформи, які мають настати після підписання договору про асоціацію», – говорить політолог.

Він вважає, що Майдан – це рух суспільства, яке незадоволене станом справ в Україні, використанням силових структур проти свого населення, тим, як працюють суди, і тим, що влада не говорить правду.

«Ми маємо сьогодні політичну кризу. Головний варіант виходу з неї – це переговори тих, хто незадоволений, з тими, хто при владі. Тому в цих переговорах мають брати участь не тільки політики, а й громадськість – представники молодіжних структур і тих структур, які зараз на Майдані», – наголошує Анатолій Романюк.

На його думку, головні вимоги опозиції і Майдану, які повинні бути виконані – це відповідальність тих, хто давав команди з побиття мирних демонстрантів і тих, хто їх виконував, а також відповідальність уряду в цілому і проведення дострокових парламентських виборів.

Проте вибори, на думку експерта, мають відбутися вже за новим законодавством. «Тиск громадськості має полягати в тому, щоб був змінений виборчий закон», – додав політолог.

zik.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я