Домой Политика Тиск Майдану має змінити країну, – політолог

Тиск Майдану має змінити країну, – політолог

166
Фото: Анатолій Романюк Джерело: ZAXID.NET
 Фото: Анатолій Романюк Джерело: ZAXID.NET
Фото: Анатолій Романюк
Джерело: ZAXID.NET

Сьогодні в Україні політична криза, головний варіант виходу з якої – перемовини між владою та громадськістю, в тому числі й з представниками Майдану.

Про це заявив на прес-конференції «Євромайдан-2013: що відбувається та що далі?» політолог Анатолій Романюк, передає кореспондент IA ZIK.

Він зауважив, що відмінність протестів 2004 і 2013 років у тому, що Помаранчева революція мала чітку політичну складову, а Євромайдан зі студентської мирної акції перетворився на масовий протест українців.

«Сьогодні це потужний суспільний рух спротиву. Хочу наголосити, що він має і політичну, і громадянську складову. І ця громадянська складова дуже важлива: чим ширше вона буде, тим легше Україна перенесе зміни і реформи, які мають настати після підписання договору про асоціацію», – говорить політолог.

Він вважає, що Майдан – це рух суспільства, яке незадоволене станом справ в Україні, використанням силових структур проти свого населення, тим, як працюють суди, і тим, що влада не говорить правду.

-ads-

«Ми маємо сьогодні політичну кризу. Головний варіант виходу з неї – це переговори тих, хто незадоволений, з тими, хто при владі. Тому в цих переговорах мають брати участь не тільки політики, а й громадськість – представники молодіжних структур і тих структур, які зараз на Майдані», – наголошує Анатолій Романюк.

На його думку, головні вимоги опозиції і Майдану, які повинні бути виконані – це відповідальність тих, хто давав команди з побиття мирних демонстрантів і тих, хто їх виконував, а також відповідальність уряду в цілому і проведення дострокових парламентських виборів.

Проте вибори, на думку експерта, мають відбутися вже за новим законодавством. «Тиск громадськості має полягати в тому, щоб був змінений виборчий закон», – додав політолог.

zik.ua

Предыдущая статьяЕкономіка Євромайдану. Інфографіка
Следующая статья«Європа не може використовувати корупційні механізми впливу на українське керівництво, які використовує Росія…»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь