додому ПОЛІТИКА The Wall Street Journal. Філ Брідлав. Значення військової кампанії Росії проти України...

The Wall Street Journal. Філ Брідлав. Значення військової кампанії Росії проти України  

99

Київ. 17 липня 2014 (Переклад InoPressa). “Лише за кілька останніх місяців Росія зуміла використати свої військові, політичні та економічні сили, щоб фундаментально дестабілізувати одну з європейських країн і змінити визнані міжнародним співтовариством кордони, незаконно анексувавши Крим”, – так починається опублікована в The Wall Street Journal стаття генерала ВПС США Філіпа Брідлава, головнокомандувача сил НАТО в Європі і глави Європейського командування збройних сил США.

Ці раптові зміни мають великі наслідки для майбутнього і кидають серйозний виклик тому, як Європа розвивала свою стабільність і безпеку після закінчення холодної війни, зазначає автор.

“Військові дії Росії в Україну і навколо України не були оборонними за своїм характером і не є такими тепер”, – пише генерал. У наявності “наступальна операція в дусі XXI століття і з застосуванням інструментів XXI століття” для досягнення політичних цілей Росії.

Окупація Криму була частиною добре продуманої стратегії, де класичні елементи радянської військової доктрини поєднувалися з інструментами, тактикою і потенціалом XXI століття, підкреслює автор.

“Російська сторона продемонструвала несподівану гнучкість під час перекидання своїх сил на великі відстані, дуже швидке досягненні бойової готовності і маневрування для збереження різноманітності варіантів дій”, – пише генерал, зазначаючи, що НАТО доведеться пристосуватися до такої швидкості і спритності.

Крім того, спектр потенційних дій російської армії розширився, сталася також інтеграція збройних сил з іншими елементами могутності країни. У наявності нова модель російського військового мислення, яка збережеться незалежно від того, чи буде врегульовано українську кризу, зазначає генерал. Це дестабілізівна військова стратегія із серйозними наслідками для Європи, застерігає він.

Дії Росії віддаляють Європу від концепції єдності і свободи, а НАТО – від “здійснення концепції стратегічного партнерства з Росією у розв’язанні проблем європейської і глобальної безпеки”, констатує генерала.

Брідлав висловлює надію на політичне врегулювання української кризи. Але “Росія зруйнувала довіру, над зміцненням якого так багато трудилися і так довго”, шкодує він.

На вересневому саміті у НАТО є шанс адаптуватися до нової стратегії Росії, схваливши довгострокові зміни в своїй доктрині і здатності до реагування, підкреслює автор. Це вимагає інвестицій. “Але я вважаю, що інвестиції у збереження базових цінностей Альянсу і нашого способу життя сьогодні важливі так само, як у 1949 році, коли було засновано НАТО”, – так завершується стаття.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я