додому Топ Новини THE EMPIRE STRIKES BACK. В “НАФТОГАЗІ” КРИЗА КЕРІВНИЦТВА

THE EMPIRE STRIKES BACK. В “НАФТОГАЗІ” КРИЗА КЕРІВНИЦТВА

47

Клер Споттісвуд, глава наглядової ради НАК “Нафтогаз України” стала ініціатором відсторонення глави правління Юрія Вітренка. 

“Ураховуючи власні фідуціарні обов’язки, голова наглядової ради негайно обговорила ситуацію, що склалася, з акціонером – Урядом України. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Міністром юстиції взяли участь в обговоренні від імені Кабінету Міністрів України. Прем’єр-міністр України зобов’язався прийняти остаточне рішення, у тому числі вирішити питання щодо припинення строку дії контракту з Юрієм Вітренком, як вимагається, протягом 10 робочих днів, починаючи з 15 червня 2021”, – йдеться в заяві.  

У заяві сказано, що сам Вітренко відмовився добровільно складати повноваження. Споттісвуд буде скликати позачергове засідання, аби обговорити ситуацію. 

“З метою забезпечення дотримання найвищих стандартів належного корпоративного врядування, я вважаю, що таке відсторонення відповідає інтересам Нафтогазу та України”. 

Учора, 15 червня, глава НАЗК Олександр Новіков видав припис, у якому йдеться про те, що розпорядження Кабінету міністрів про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК “Нафтогаз України” та контракт з ним мають бути скасовані як незаконні.

Таким чином соросята вирішили завдати удар у відповідь на розслідування корупційних дій попереднього керівництва “Нафтогазу” Андрія Коболєва. 

Нагадаю, що минулого тижня в офісі “Нафтогазу” відбулися обшуки та слідчі дії , пов’язані зі справою про про ухилення від сплати ПДВ в особливо великих розмірах. Попередньо, на суму 2,7 млрд грн. Точна цифра стане відомою після проведення судово-економічної експертизи.

На даний момент є інформація, що вищезгадане правопорушення стосується того, що починаючи з жовтня 2015 року та до недавнього часу колишній глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, як уповноважена особа компанії, не завершив процедуру митного оформлення поставленого російським «Газпромом» газу. У підсумку, держава недоотримала мільярди гривень у свій бюджет.

Співробітники фіскальної служби, які взялися за цю справу, вже повідомили, що зібраних ними фактів достатньо для доказу скоєння злочину певними посадовими особами «Нафтогазу». У слідства є багато питань і до самого Коболєва. 

ДОВІДКОВО: У лютому 2018 року Енергетична митниця ДФС виставила Коболєву два штрафи, на 7 млрд і 1,3 млрд грн, за несплату ПДВ під час закупівлі 2,4 млрд куб. м газу в «Газпрому» у 2015 році, що призвело до несплати ПДВ на суму 2,75 млрд грн.

Власне це і могло стати тригером процесу знесення нового глави правління “Нафтогазу” Вітренка. 

Соросята, захищаючи Коболєва і, відповідно,  – себе, намагаються влаштувати організаційний колапс “Нафтогазу”. А вже потім – виставляти свої вимоги Банковій, щодо повернення своїх людей в правління, в керівництво дивізіонів, в контроль над основними фінансовими потоками. 

Найцікавіше це те, що перед історією з ініціативами НАЗК і Наглядової ради, Юрій Вітренко намагався домовитися з соросятами і, навіть, декого з них працевлаштував. І що? Допомогло?

Тепер очікуємо цікавий сюжет протистояння правління та наглядової ради “Нафтогазу”, кризи керівництва та зовнішнє втручання у внутрішньокорпоративний процес.

Віталій КУЛИК, проект ЕнергетикаUA

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я