додому Поточні новини Представники інститутів громадянського суспільства закликають ВР прийняти щорічну доповідь омбудсмена

Представники інститутів громадянського суспільства закликають ВР прийняти щорічну доповідь омбудсмена

139

УкринформПредставники інститутів громадянського суспільства звернулися до Верховної Ради із закликом повернутися до розгляду та ухвалити постанову «Про щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини в Україні».

Відповідне звернення передала 12 червня голові ВР Володимиру Рибаку під час парламентських слухань, присвячених стану дотримання прав людини в Україні, представниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчик.

У своєму зверненні представники ІГС висловили стурбованість у зв’язку з неприйняттям Верховною Радою 5 червня вказаної постанови та наголосили на тому, що Щорічна доповідь не є звітом Уповноваженого, адже відповідно до Паризьких принципів щодо національних інституцій з прав людини, затверджених Генеральною асамблеєю ООН, Уповноважений – непідзвітний жодному органу державної влади. Щорічна доповідь омбудсмена за своєю природою – це є аналітичний документ про стан додержання та захисту прав і свобод людини в Україні.

Представники правозахисної спільноти у своєму зверненні відзначають, що доповідь Уповноваженого за 2012 рік – змістовна, аргументована і підкріплена висновками та рекомендаціями, тож зволікання із ухваленням постанови погіршить міжнародний імідж нашої держави, а також загальний стан правозахисної діяльності в Україні.

На думку правозахисників, «існує нагальна потреба якнайшвидше розпочати спільну роботу, яка має на меті вирішення системних проблем у галузі захисту прав людини та подальшого вдосконалення законодавства України з питань дотримання та захисту прав і свобод людини, що є виключно компетенцією українського парламенту».

Відмова ВР від прийняття постанови про щорічну доповідь може розцінюватися не інакше, як відмова вирішувати на системному рівні окреслені у доповіді Уповноваженого проблеми, підкреслюється у зверненні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я