додому Культура Одного разу в Парку Київська Русь

Одного разу в Парку Київська Русь

19

Дмитро Возний

Навесні цього року ми, нарешті, зробили те, що планували ледь не на кожні вихідні, але крива української мрії, тривіальна лінь, відстань, та, власне, просто втома від робочого тижня перекреслювали всі плани.. Але ось, нарешті стиснувши себе в кулак, ми зібралися і таки доїхали до парку Київська Русь. Нагода була слушна – Чемпіонат України по лицарським боям.

У мене є дуже багато знайомих, хто займається або колись займався реконструкцією. Чисельні оповіді під пиво за турніри в Польщі та й далі по Європі, особливо таких масштабних як на річницю Грюнвальдскої битви, де зібралися тисячі людей зі всієї Європи та не тільки.., чим відрізняється топфхелм та бацинет, як краще використовувати алебарду чи сокиру з довгим топорищем… Якщо ти чоловік, то бажання побачити та, при нагоді, взяти в руки всі ці речі є непереборним. І ми поїхали..

Далі буду розповідати з точки зору людей, які поїхали в парк з дітьми. Тому що перший раз побувати там варто саме в дитинстві. Дістатися парку можна двома варіантами – маршруткою (вся інфа є на сайти Парку) або машиною. Дорога нормальна, тільки останні кілометрів 10 поодинокі ями, які оминаєш як на ралі не знижуючи швидкості. По приїзді неодмінно захоплює краєвид і сама фортеця, особливо, якщо ви там вперше. Тематичних парків в Европі багато, але більшість з них – це парки атракціонів, суто історичних можна перерахувати на пальцях. Звичайно, поки «Київська Русь» не може зрівнятися з французьким Le Puy du Fou, та хто знає, що буде далі..  По наших мірках парк дійсно вражає. Він розвивається і розбудовується. І це справді тішить.

По приїзді раджу переодягнутися в середньовічні наряди – так все буде сприйматися з ще більшим ефектом. Поїсти млинці чи морозиво не проблема, але обід раджу перенести до середньовічної корчми. Хоча можна поєднати задоволення і подивитися бої на головній арені з накритого столу, але краще все ж це зробити від огорожі арени, щоб відчути всю напругу того, що там відбувається.

Якщо хтось думає, що бої лицарів це шоу, як в Америці реслінг – він просто їх не бачив. Все насправді, як в минулі часи, і думаєш, як тільки лати витримують шалені удари супротивників.. так що для самих малих глядачів видовище може бути і занадто жорстоким.. Все на ваш розсуд. Проте виступи кінного цирку, клоунів – саме для малечі. Але, якщо все гаразд і майбутній лицар за віком вже готовий для випробування звитяги, – відкрию секрет – це можна зробити тут і зараз – є дитячий! майданчик для боїв, де можна взяти участь у дитячому турнірі. До речі, поруч з дитячим турнірним майданчиком є місце для тих, хто веде себе погано – такий собі маленький музей тортур, хоча він, скоріше, для дорослих… Щодо дітей, якщо малеча кудись все ж таки шмигнула – хвилюватися треба, але пам’ятайте – територія замкнена і усюди купа охорони, що гарантую безпеку та порядок в будь якому випадку.

Що ще треба обов’язково зробити – виготовити власноруч монету на пам’ять, постріляти з лука чи арбалета, покататися на конях, подивитися на відтворену середньовічну чайку, погуляти і купити сувеніри на місцевому ринку, і так – поїсти в корчмі та скуштувати середньовічні наливки, це звісно якщо ви без свого «коня».. Проте, коли дуже кортить нічого не проґавити та спробувати все, то так, є і така можливість зупинитися на ніч в місцевому середньовічному готелі).

Чесно кажучи, окрім раптового дощу, ніщо не зашкодило нам отримати позитивні емоції від поїздки. Фантастичний турнір, враження від самого парку, від антуражу і всього до купи гарантувало прекрасний настрій і згадки на багато часу наперед. Так що раджу. Тим більше, що кожен тиждень в Парку нова програма. А ще там святкують дні народження та весілля! Таке не забувається.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я