додому Поточні новини Депутати пропонують посилити кваліфікаційні вимоги для обрання судді до суду вищого рівня

Депутати пропонують посилити кваліфікаційні вимоги для обрання судді до суду вищого рівня

96

4На початку квітня цього року в парламенті зареєстровано законопроект №2711, який має забезпечити судову систему досвідченими та кваліфікованими кадрами. Поки що його обговорюють та збирають висновки відповідних інституції.

Автори законопроекту — народні депутати Сергій Сас та Андрій Кожем’якін — пропонують внести зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» щодо кваліфікаційних вимог для обрання судді до суду вищої інстанції. Йдеться, зокрема, про стст.26, 31 та 39.

Пропонується, щоб до вищих спец судів входили законники, обрані безстроково, які мають не менш ніж 7 років суддівського стажу, з яких не менше двох       — у апеляційній інстанції. Така процедура, на думку законодавця, забезпечить ефективну роботу вищих спецсудів.

Зросли вимоги й до претендентів до Верховного Суду. Ними, за проектом, можуть бути особи, які мають 15 років суддівського стажу, з яких не менш ніж 5 — у вищому спецсуді.

Такі зміни, на думку авторів, створять більш чітку та прозору систему заповнення вакансій у судах і сприятимуть добору кваліфікованих кадрів.

Комітет ВР з питань правової політики дійшов висновку, що законопроект не суперечить положенням Конституції. Такі ж висновки отримали й інші проекти про внесення змін до законів, що стосуються судової системи. А саме: до Господарського процесуального кодексу щодо оскарження відмови Вищим господарським судом у допуску до провадження у Верховному Суді (№2660); до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права на розгляд скарги у суді касаційної інстанції (№2709); до Цивільного процесуального кодексу щодо удосконалення інститут наказного провадження (№2710); до закону «Про судоустрій і статус суддів» щодо удосконалення положень про статус працівників апарату суду (№2272) тощо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я