додому Соціум THE ECONOMIST: ДИВНО, АЛЕ ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВИЯВИЛАСЯ КОРУМПОВАНОЮ

THE ECONOMIST: ДИВНО, АЛЕ ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ВИЯВИЛАСЯ КОРУМПОВАНОЮ

208

Європейська охорона здоров’я перебуває у занедбаному стані. У Великій Британії понад 6,5 мільйона громадян чекають на черги на лікування. З 2019 року їхня кількість зросла більш ніж на 50%. Пацієнти в Іспанії чекають на операції в середньому 123 дні — найбільший термін за останні 18 років. Основна причина полягає у пандемії. Перебої у наданні медичної допомоги призвели до затримок та перевантаження системи.

Але проблеми з охороною здоров’я у Європі почалися ще до появи COVID-19. Тому, ймовірно, не здивує той факт, що дослідження, опубліковане експертами Імперського коледжу Лондона шостого вересня, показало, що лікарі просили пацієнтів “дати їм на лапу”, щоб потрапити на прийом.

У своїй роботі Джулія Даллера (Giulia Dallera) та її колеги використали дані опитувань, проведених у 2013, 2017 та 2019 роках європейською організацією з вивчення громадської думки “Євробарометр”. У кожному опитуванні взяли участь понад 27 тисяч громадян із 28 європейських країн (Великобританія тоді ще входила до ЄС). Учасників запитали, чи доводилося їм в останній рік стикатися з проханням внести неофіційну плату або зробити цінний подарунок медсестрам, лікарям чи медустановам, щоб їм надали допомогу. В останньому опитуванні майже 4% європейців заявили, що їх просили внести неофіційну плату. Число таких пацієнтів збільшилося на 14% порівняно з 2013 роком. При цьому в суспільстві вважається, що корупція у охороні здоров’я стає більш рідкісним явищем.

Найвищий рівень хабарництва у Східній Європі: 5,5% населення просили внести неофіційний платіж у 2019 році. Але ситуація там покращується. Порівняно з 2013 роком таких вимог поменшало на 8%. Менш поширеною ця практика стала у Литві, Румунії та Словаччині. Більше занепокоєння викликає ситуація у країнах саме Західної Європи. У всіх країнах, за винятком Німеччини, кількість таких випадків зросла в період з 2013 по 2019 рік. У 2019 році корупція в Австрії досягла найвищого рівня в Європі: тиск медичних працівників зазнавав кожен дев’ятий і навіть частіше. У Бельгії, Німеччині та Люксембурзі показник перевищує 5%.

Досі незрозуміло, чому це відбувається. Хабарі, як правило, є ознакою поганого управління у системі охорони здоров’я та відсутності належного нагляду за лікарями. Попередні дослідження показали, що таке погане управління несе як моральні, так і медичні ризики: у пацієнтів можуть розвинутися хронічні хвороби або стійкість до антибіотиків. А додатковий тиск на систему через COVID-19 може посилити і так похмуру ситуацію.

ЯК ПРИПИНИТИ РЖАТИ))) 

Підготував Антон ДАЛМОН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я