додому ПОЛІТИКА ОЦІНКА РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: ТИЖДЕНЬ З 11 ПО 17 КВІТНЯ

ОЦІНКА РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: ТИЖДЕНЬ З 11 ПО 17 КВІТНЯ

373

ЕРІК БЕЛОУ – військовий аналітик. Випускник Військовоїакадемії США, вивчав оперативний і системний аналіз.Протягом 9 років служив на різних офіцерських посадах у сухопутних військах.

ЗА ВІСІМ ТИЖНІВ ВІД ПОЧАТКУ ВІЙНИ СТАН СПРАВ У РОСІЯН ЕВОЛЮЦІОНУВАВ ВІД ПОГАНОГО ДО ЖАХЛИВОГО, НИЩІВНОГО, КАТАСТРОФІЧНОГО І $%@#&#!!!.

Зараз на війні відбувається так багато усього, і так багато доводиться відфільтровувати, що цього тижня мій огляд буде зосереджений на деяких стратегічних наслідках путінського безумства. (А вони досі не збагнули, що багатокілометрові колони бронетехніки – це те, що ми тут всі називаємо «цілями»).

РОСІЙСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОРАБЕЛЬ, ІДИ НАХУЙ

Коли я служив у Туреччині, то отримав сертифікат аквалангіста й одним із улюблених моїх занять було пірнання до затонулих кораблів. Що ж, тепер у водах біля Криму з’явилася нова атракція.

Після «таємничого» вибуху боєкомплектів, перлина у короні чорноморського флоту РФ – [крейсер] «москва» – перетворився на підводний човен. Звісно, десь у кишківниках кремля знайдеться якийсь чиновник, що скористається стандартним поясненням російських військових провалів: «Такий був наш план, таваріщі» [виділено форматуванням як довідкову інформацію – перекл.]

Вартість пострілу з ПТРК Джавелін: $78 тис.

Вартість танка T-72: $1,2 млн.

Вартість усієї програми з розробки ПКР Нептун: $40 млн.

Затопити флагман Чорноморського флоту: безцінно.

.

Коли російська армія втрачає танк, вона завжди… може відбудувати… ніт, не може. Втрата військового корабля є нескінченно гіршою для росії. Навіть якби рф досі могла виробляти танки, кораблебудування вони загубили разом із розпадом СРСР. 

За іронією, більшу частину радянського кораблебудування було зосереджено в Україні. Крейсер «москва», що його спустили на воду у 1979 році та модернізували за останні десять років, був єдиним бойовим кораблем в цілому російському флоті. 

[Вочевидь, тут автор має на увазі конкретно Чорноморський флот рф і те, що крейсер «москва» був у ньому єдиним кораблем такого класу – перекл.].

Тож навіть якби війна скінчилася завтра, і росії зійшли з рук такі дрібниці як геноцид, а Захід зняв би санкції, то путін коли-небудь спромігся би на те, щоб відбудувати свою армію та відновити втрачені літаки. Але відновити втрачені військові кораблі він не зможе.

Наразі росіяни втратили великий десантний корабель (ВДК) – такі судна вони ще раніше мусили купляти у Франції – і свій флагман. Станом на зараз є підстави вважати, що розв’язана із Україною війна стане для російського флоту навіть більш руйнівною, ніж для інших видів російських військ.

.

НАТО

У росії НАТО – це повноцінний іменник з чотирьох літер. Саме ця «штука» бентежить російську параною та змушує росіян коїти дурниці – наприклад, нападати на сусідів. Якщо втрати російського флоту можна охарактеризувати як катастрофічні, то факт, що Фінляндія і Швеція тепер падають в обійми НАТО це вже якийсь апокриф.

Якщо говорити про досягнення, то за саме лише винищення своєї армії путіну варто було дати звання «Найгірший і найнекомпетентніший правитель у російській історії». Одночасна відмова Швеції та Фінляндії від 200- та 70-річного нейтралітету, відповідно, закріпить за ним це звання на століття вперед.

І Швеція, і Фінляндія, впиралися реверансам з боку НАТО впродовж багатьох десятиліть, із посиланням на гарантії безпеки від москви. Україна мала такі саме гарантії згідно мінських угод [не кажучи вже про Будапештський меморандум – перекл.]. Тепер усі добре втямили, чого варті гарантії з боку путіна.

Ясно, що путін усвідомлює, наскільки серйозну загрозу російському впливу та гегемонії становить розширення НАТО коштом Швеції/Фінляндії, тож, ну ви розумієте… бряцання ядерною зброєю. Перш ніж ми спишемо цей трагічний когнітивний дисонанс на банальну дурість (адже так воно і є), нам ще доведеться зрозуміти, чому такі погрози лунають, та чому вони досі є серйозними – цьому я присвячу окремий пост. (Попри серйозність тих погроз, НАТО абсолютно точно треба розширюватися та стримувати ті біди, які путін несе своїм сусідам).

.

[виділено форматуванням як довідкову інформацію – перекл.]

Отже, в підсумку… Напад на нейтральних сусідів – інші нейтральні сусіди розмірковують про вступ до НАТО. Ядерні погрози – сусіди позбавляються сумнівів щодо вступу до НАТО.

.

У будь-якому випадку, як і йшлося у попередніх звітах [доступні англійською у блозі автора на Medium : https://medium.com/@diary-of-a-nerdy-kid – перекл.], росія демонструє нам, що вона абсолютно точно не є наддержавою. Їхня міць є радше удаваною, що своєю чергою є напрочуд важливою рисою російської політичної психології.

.

КИТАЙ СПОГЛЯДАЄ

Інша справжня наддержава – Китай – тим часом спостерігає за розвитком подій. Вірно слідуючи своїй Політиці одного Китаю, він цілком рішуче готувався до військової сутички за Тайвань. Тепер вони не просто дають задню; на додачу, проти них тепер постане «нарваний» блок тихоокеанських держав, які не зважатимуть на усяке «г**но», яке нестиме Китай.

Попри те, що Сі [Цзіньпін – перекл.] зараз має достатньо важелів впливу на путіна – якому тепер є папіком – Сі доведеться вирішувати, чи хоче він залагоджувати відносини із «тихоокеанським блоком», чи він і далі тягнутиме свого шаленого дядька за стіл із почесними гостями.

Дякую за читання, 

За переклад дякуємо Anton Shygimaga

Оригінал тут https://diary-of-a-nerdy-kid.medium.com/russo-ukraine-war-assessment-week-of-11-april-to-16-april-a13224b4cd9f

Автор: Ростислав СЕМКІВ

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я