додому Економіка Ставнійчук звинуватила Ківалова у дезинформації

Ставнійчук звинуватила Ківалова у дезинформації

166

stavniyПредставник України в Венеційській Комісії Марина Ставнійчук твердить, що ця установа, ще не розглядала і не схвалювала законопроект «Про судоустрій та статус суддів». Про це вона заявила на прес-конференції 7 червня.

4 червня на 83 пленарному засіданні Венеціанської Комісії заступник представника Сергій Ківалов тільки доповів про реформу судочинства на засіданні Венеціанської комісії. Його заяви є неправдивими та передчасними.

Певні зауваження до прийняття у першому читанні викликали аспекти закону про незалежність суддів та відбір на ці посади. Вони враховані у новій редакції, але, насправді, вважати поправки суттєвими складно.

Комісія звертала увагу на спосіб формування Вищої Ради Юстиції. Європейці висловили побажання, щоб більшість була суддями. Тож у закон внесено зміни. Прокурори мають делегувати від себе іще і суддю, ВИШі і адвокати теж мають обрати «улюбленого суддю». Що більше нагадує не сутнісні зміни, а арефметичне врахування побажань при відсутності реального впливу суддівського самоврядування на цей орган. Тож законопроект зберігає механізми політичного впливу напризначеннята роботу суддів. Під питанням і незалежність суду. Вища Рада Юстиції зможе тиснути на ведення процесу. Вимагати звіту по незавершеним справам та отримувати копії справ.

Згідно закону ротація ВРЮ відбудеться за 5-6 років. Це задовго. Треба швидше, твердить Ставнійчук. Вітчизняний Конституційний Суд у 5 рішеннях зазначав, що президент може виконувати свої функції у рамках Конституції. Президент може створювати суди, але про ліквідацію в Основному Законі нічого не написано. В законопроекті «Про судоустрій та статус суддів» така антиконституційна норма є.

«Якщо судова реформа не буде проведена, то і інші реформи не буде проведено. – твердить пані Ставнійчук – Україні потрібна широка дискусія. Це соціальна, суспільна проблема, в вирішенні якої немає жодних політичних моментів.»

Європейський вибір є «указом для України», бо Віктор Янукович сам підкреслив стратегічний характер євроінтеграції. Тож дії Сергія Ківалова суперечать волі політичного керівництва держави. Рада Європа і інші інституції відкриті для України. Ставнійчук твердить, що не тримається за посаду. Це справа принципу. Треба вибудовувати стосунки держави із західними партнерами, а не породжувати конфлікти. На твердження представниці у Венеціанській Комісії Європа не хоче втратити Україну, як велику державу, тож не треба шукати привід для конфлікту, а найширше співробітничати з нашими сусідами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я