додому Поточні новини Заява Голови Конституційної Асамблеї Л.Кравчука щодо Висновку Венеціанської Комісії

Заява Голови Конституційної Асамблеї Л.Кравчука щодо Висновку Венеціанської Комісії

217

1Сьогодні Венеціанська Комісія схвалила Висновок щодо пропозицій про внесення змін до Конституції України у сфері правосуддя.

Позиція Венеціанської Комісії свідчить про те, що у своїх підходах до реформування системи правосуддя Конституційна Асамблея, на яку Главою держави покладено завдання щодо підготовки пропозицій про внесення змін до Конституції України, дотримується європейських цінностей.

А оперативність, з якою  Венеціанська Комісія розглянула звернення Конституційної Асамблеї, свідчить про увагу, яка приділяється європейськими інституціями реформам в Україні, про підтримку європейського курсу держави.

Нагадаю, що питання удосконалення Конституції України в частині правосуддя було визначено одним з ключових в роботі Конституційної Асамблеї.  Наприкінці минулого року до Конституційної Асамблеї надійшов проект Закону України про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суду, напрацьований робочою групою Адміністрації Президента. У Конституційній Асамблеї також напрацьовувалися пропозиції щодо напрямів та підходів до реформування Основного Закону.

В квітні цього року я, як Голова Конституційної Асамблеї, звернувся до Венеціанської Комісії з проханням надати свої рекомендації, як стосовно законопроекту, так і щодо додаткових змін, які були напрацьовані Конституційною Асамблеєю. Венеціанська Комісія розглянула це звернення і допомогла нам в подальшій роботі над законопроектом.

На сьогодні ми маємо цілісну позицію Венеціанської Комісії з цього питання. Пропозиції, надіслані у робочому порядку до Комісії Конституційною Асамблеєю, у цілому оцінені позитивно. Тому, вважаю, що Конституційна Асамблея може брати їх за основу в своїй подальшій роботі над змінами в цій сфері й, ймовірно, вже найближчим часом запропонує, доопрацьований з урахуванням рекомендацій Венеціанської Комісії, законопроект, який буде надіслано Президентові України.

Хочу відмітити також, що в Конституційній Асамблеї вже практично завершена підготовка проекту Концепції внесення змін до Конституції України, яка буде розглянута на засіданні в цьому місяці.

Висловлюю вдячність Венеціанській Комісії за глибоке розуміння проблем, пов”язаних з Конституційною реформою в Україні та сподіваюсь на подальшу співпрацю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я