додому Поточні новини Валерій Гончарук: Об’єднання опозиції неможливе, вона занадто фрагментована й орієнтується на абсолютно...

Валерій Гончарук: Об’єднання опозиції неможливе, вона занадто фрагментована й орієнтується на абсолютно різні електоральні ніші

56

Добрий день, пане Валерію, хотів запитати чого чекати від нового політичного сезону?

– Політична осінь в Україні традиційно є гарячою. Очікується динамічний сезон. Наразі три теми виглядають найбільш актуальними. Це місцеві вибори 25 жовтня та перестановки у владі за їх результатами. Особливо вони вдарять по губернаторам від правлячої партії «Слуги народу», а також неформальних куратора областей.

Друга тема – це еконгмічна криза, яка здатна призвести до серйозних перестановок в Уряді. І третя – мінський прцес. Затишшя на фронті оманливе, стратегічних домовленостей домовленостей з кремлем немає та й не може бути, тому Росія тему Донбасу, полонених, подачу води на Крим з великою ймовірністю качатиме.

Пане Валерію, скажіть чого чекати від справи проти депутата від «СН» Юрченка і чи слід чекати інших гучних справ?

– Для мене справа Юрченка не цікава. Він не є серйозною фігурою в Слузі народу. Випадкова жертва, яка стала розмінною монетою в боротьбі за керівника НАБУ. Тому ніякої системної боротьби з корупцією немає. За Юрченком не стоять якісь серйозні інтереси економічного характеру. Тому за Юрченком можуть випливати ще десяток подібних «корупціонерів» пішаків, чиї прізвища забудуть відразу як розіграють чергове викривальне шоу.

Як думаєте чим закінчиться історія з визнанням неконстуитуційним рішення про призначення Ситника головою НАБУ і чи є у нього шанси залишитись на посаді?

– За НАБУ і Ситником стоять інтереси наших партнерів, які одночасно є й кредиторами України. Тому справа не в Ситнику, не в конкретному прізвищі. Для наших партнерів важливо щоби на цій посаді була незажна, рівно віддалена від основних олігархічних кланів людина. Якщо президент прислухається до кредитних наших партнерів, то НАБУ, не буде включений в пул посад, які розподіляються за кумівським принципом. 

Чому не відбулось об’єднання опозиції на цих місцевих виборах?

– Обєднання опозиції неможливе, вона занадто фрагментована й орієнтується на абсолютно різні електоральні ніші. ОПЗЖ – це проросійська опозиція, ЄС – патріотична, Голос – ліберальна, Батьківщина – соціалістична. Як вони можуть обєднатися. 

Чи слід чекати якихось кадрових змін в уряді?

– Кадрові перетурбації в уряді мають перманентний характер. Якщо буде суттєва криза, не виключено, що уряд спишуть, як і попередній КМ Гончарука. Ми маємо слабкий уряд, який немає підтримки ані в парламенті, ані в ОП, лише питання часу, коли на нього спишуть чергові провали. 

Коли нарешті відбудеться перепис населення?

– Тема перепису населення дещо гіперболізована з практичної точки зору. Частина України окупована, частина українців знаходяться за кордоном на заробітках, тому що і кого ми збираємось рахувати в існуючих умовах не зовсім зрозуміло. Підхід Дубілета за даних обставин хоч і виглядає екстравагантно, але є найбільш прагматичним.

І останнє питання: Як думаєте, чи триватиме децентралізація при уряді Шмигаля?

– Коротка відповідь, ні, не триватиме… Не триватиме при президенті Зеленському.

Володимир МУЛЯРЧУКексперт Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я