Домой Экономика В Уряді готують скорочення видатків держбюджету та одночасно бояться його секвестру

В Уряді готують скорочення видатків держбюджету та одночасно бояться його секвестру

125

3Ситуація. 10 вересня 2013

1) Міністерство фінансів України готує проект закону про скорочення видатків держбюджету-2013. Про це повідомив член бюджетного комітету Верховної Ради Олег Канівець. «Так, мені неофіційно підтвердили, що Міністерство фінансів готує законопроект про секвестр. І про те, що бюджетна та казначейська інформація, яку Мінфін надавав у комітет у червні, була невиправдано оптимістичною. Деталі поки невідомі», — сказав він.

О. Канівець висловив упевненість, що очікуваний секвестр держбюджету-2013 повинен торкнутися виключно витрати на держапарат і силові структури.

«У нинішніх умовах гострого бюджетного дефіциту ми приречені на секвестр. Але припустимо секвеструвати тільки бюджетні витрати на апарат управління органів влади, а також на забезпечення діяльності прокуратури, МВС і податкової міліції», — сказав він.

-ads-

Як відомо, президент Віктор Янукович заявив, що «Бюджет 2014 повинен бути не гіршим, ніж бюджет 2013 року, а кращим»

2) У той же час, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта в ході «круглого столу» в Києві заявив, що до розгляду питання секвестру державного бюджету необхідно підходити обережно, враховуючи ризик виникнення заборгованості перед комерційними підприємствами, — повідомляє агентство «Інтерфакс — Україна«.

«У середині вересня говорити про секвестр бюджету потрібно дуже обережно, враховуючи, що на сьогодні вже проведені тендери і укладені контракти. Якщо ми скорочуємо витрати, то потрібно бути обережним, щоб таке скорочення не призвело до зростання бюджетної кредиторської заборгованості, яка створює свої проблеми для економіки», — сказав чиновник.

«Щодо скорочення бюджету — це сьогодні робити небезпечно і потрібно робити дуже обережно тому, що це може призвести до поганих наслідків», — додав він.

Як повідомлялося, в Мінфіні України вважають за доцільне розгляд питання секвестру держбюджету за підсумками вересня, якщо ситуація з надходженнями продовжить погіршуватися.

Говорячи про поточні надходження до держбюджету, Максюта констатував, що вони гірше, ніж прогнозувалося: одним з ключових факторів впливу стала цінова динаміка, яка є суттєво нижчою за урядові очікування.

«Очевидно, річний прогноз ( надходжень до бюджету — ІФ) буде гіршим, ніж закладався» , — сказав він.

При цьому перший заступник глави МЕРТ зазначив ущербність сформованої структури економічних джерел формування дохідної частини бюджету: здатність активно формувати додану вартість демонструють переважно підприємства торгівлі та сектор фінансових послуг.

«Якщо ми хочемо отримувати доходи зі сформованої на сьогоднішній день структури, то ми будемо постійно мати проблеми з доходами. І будемо постійно позичати, щоб перекривати недонадходження доходів», — сказав він.

Предыдущая статьяИнтернет-телевизоры могут погубить кабельное ТВ
Следующая статьяБашар Асад может избежать военного удара со стороны США

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь