додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 8 травня 2024

Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 8 травня 2024

486

Про «загальний стан» ситуації ви можете судити за «інтенсивністю» моїх оновлень: коли вони «досить повільні та/або спорадичні» – повідомляти особливо нема про що.  

Звісно, це не означає, що бойові дії не ведуться. Зовсім ні! Насправді, російські атаки продовжувалися протягом останніх кількох днів, весь час. Це радше означає, що ЗСУ вдалося стабілізувати лінію фронту, де-факто зупинити російський зимовий наступ, і що росіяни вичерпують свій запал. Але не те, що вони припинили спроби.

…. і, судячи з конкретних повідомлень з української сторони… ну, я б сказав, що Київ зараз чекає на те, що Пуддінг і його «ключові поліцейські» в Москві вигадають наступного разу. Тим більше, що, схоже, всі вони очікують від росіян «чогось особливого» на 8-9 травня.

…. що нагадує мені, що він, Пуддінг, потім оголосив про ядерні навчання біля кордону з Україною. Це змусило замовкнути приблизно половину балакучих голів в ЄС і США за останні кілька днів.

Звичайно, це серйозно. До біса серйозно. Треба ставитися до цього серйозно. Але я нічого не можу з собою вдіяти: у мене одразу виникає ціла низка моїх звичних, «неприємних» запитань. Наприклад, навіщо Пуддінгу знову блефувати зі своєю ядерною зброєю, якщо:

– Все в Україні розвивається точно за планом його «спеціальної військової операції»?  

– Західні санкції не працюють?

– ЗС РФ сьогодні кидає 1 гольфкар і 10 солдатів в атаку на ту саму позицію ЗСУ в районі Стельмахівки, де ще рік тому вони проводили такі атаки з 2 БМП, 1 Т-80 і 30 солдатами?

– Західні поставки зброї та боєприпасів не мають значення. І,

– Росія перемогла?

Так, ви маєте рацію: це нагадує мені, що мене знову і знову вчили – і професійні дипломати, і анонімні експерти тут, у цьому блозі, – що я нічого не розумію в міжнародних відносинах і дипломатії…

***

БИТВА ЗА ДОНБАС

Що стосується нерозгортання балістичних ракет «Іскандер-М» з касетними боєголовками для нанесення ударів по цивільному населенню в Одесі – або БМ-27, БМ-30, С-300 і планерних бомб УМПК для масового вбивства українських цивільних осіб в інших місцях (або російських цивільних осіб в Росії; наприклад, за допомогою УМПК, які вийшли з ладу при випуску) – то протягом останніх кількох днів ПКС зосередилися на трьох напрямках.

Перший – на півночі Харкова, де – і це «лише для прикладу» – вони бомбардували невідомі цілі в районі Золочева (зруйнувавши при цьому близько десятка державних і приватних будинків), а також у Слобожанському.

Саме «десь там» ПКС зазнали своєї останньої втрати: Су-34 «Борт 21 Червоний» – «відомий/невідомий» як один з перших літаків цього типу, перекинутих до Сирії ще наприкінці літа 2015 року. За словами росіян, літак героїчно розбився десь на півдні Бєлгородської області, в результаті чого загинув екіпаж з двох осіб (на ім’я Євген Кузнєцов і Володимир Стрєлков). І росіяни вже знають, що причиною катастрофи стала «несправність двигуна». Здалеку і без жодного розслідування: адже вони знають, що одночасно відмовили ОБИДВА двигуни, а потім і все інше, тому літак і влетів у землю.

Я просто обожнюю це.

Ні, не тому, що я буду радіти. Як ви можете так про мене думати? Просто тому, що цей Су-34 (так, той самий «Борт 21 Червоний») був одним з тих, що бомбардували цивільне населення по всій північно-західній Сирії в 2015-2016 роках, витіснивши сотні тисяч людей до Туреччини, що, в свою чергу, спричинило те, що стало відомим як «криза біженців» в Європейському Союзі. «Це були фантастичні часи, справді: особливо тому, що всі фанати пудингу, відповідальні за ЄС, не зрозуміли наслідків етнічних чисток, проведених Росією (і КВІР) проти мільйонів сонячних арабів з цієї частини Сирії; і, як наслідок, перевантаження Туреччини і ЄС мільйонами біженців, що також призвело до кризи.

Але, звичайно ж, ні, це була не Росія. Це все «ІД». Кого хвилює, що його ніколи не було на північному заході Сирії, на який припадало близько 99% російських авіаударів? «Факт» полягає в тому, що росіяни воювали проти ІД і змови ЦРУ-Моссад-аль-Каїда, і, і, і, і перемогли їх усіх. Це була така чудова перемога, і Сирія тепер теж є чистою демократією… не можу сказати…

Але я відволікся…

Другий сектор – це Покровськ-Авдіївка, де 4-5 травня ВКС розбомбили дійсно багато місць в 5-10 км за лінією фронту. Наприклад: Воздвиженка, Калинове, Новоолександрівка (гаразд, це безпосередньо на лінії фронту), Прогрес, Вовче, Іванівка, Новоселівка Перша, Михайлівка, Галицинівка, Карлівка.

В інших місцях? Ну, максимум, що вдалося зробити – це вивести з-під контролю канал Сіверський Донець – Донбас. Подивіться: хоча ЗС РФ підбили кілька українських бронемашин і завдали певних втрат, зрештою вони втратили так багато, що повернулися на позиції приблизно за 300-500 метрів на схід від них, а тим часом штурмують позиції 5-ї штурмової, приблизно за 1500 метрів південніше.

Я впевнений, що це означає, що зусилля, про які йдеться, не можна не охарактеризувати як ще одну велику перемогу Пудинга…

***

ПІВДЕННИЙ ДОНЕЦЬК ТА ЗАПОРІЖЖЯ

Третій сектор – Старомайорське. Здається, я вже згадував про нього в одному з останніх оновлень: 4-5 днів тому росіяни заявляли про «прорив» української лінії фронту в цьому районі. Виявилося, що вони просунулися приблизно на 200 метрів. Тим часом ЗСУ відбили ці 200 метрів, а росіяни «натомість» почали бомбити Старомайорське.

….тепер усі фанати Пуддінга – аж до каліфорнійського узбережжя – святкують у маренні щастя, бо пропустили всі останні новини, а встигли дізнатися лише ті, що були 4-5 днів тому…

Тим часом, насправді, навіть 42-а мотострілецька дивізія все ще намагається утримати хоча б центр колишнього Роботиного на півдні Запоріжжя… Тому позиції ЗСУ на північ від нього регулярно обстрілюють з реактивних систем залпового вогню та планерних авіабомб УМПК.

***

Загалом… Що ж, якщо так триватиме ще день-два, думаю, мені не залишиться нічого іншого, як підготувати чергове питання-відповідь. Зрештою, я отримав від вас багато запитань, тож саме час це зробити. І, звісно ж, на часі новини про підтримку ініціатив зі збору допомоги для 3-ї десантно-штурмової та 72-ї механізованої бригад.

джерело

переклад ПолітКом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я