додому ПОЛІТИКА Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 6 травня 2024

Том КУПЕР. ВІЙНА В УКРАЇНІ. 6 травня 2024

483

Всім привіт!

1 травня минуло, і тепер наближається річниця перемоги союзників у Другій світовій війні – 8-9 травня. І справді, «зелені чоловічки» вже старанно тренуються для параду на Красній площі.

Мабуть, саме через це вище українське військово-політичне керівництво очікує, що Пуддінґ і «ключові менти» в Москві «спробують вирвати якусь значущу перемогу». Звичайно, посилене бойове повітряне патрулювання Су-35 ПКС над Бєлгородською областю разом з прибуттям XXXXIV армійського корпусу і декількох підрозділів спецназу, а також посилені обстріли артилерійськими ракетами і планерними бомбами Харківської області в Україні теж додають свою «аргументацію».

Але це одна з найважливіших проблем популістських диктатур типу Пуддінга: вони постійно белькочуть нісенітниці, це точно. Багато людей люблять вестися на це: ті з нас, хто достатньо серйозний і розсудливий, щоб зберегти здатність мислити і логічно аналізувати, повинні сприймати цю нісенітницю всерйоз, інакше… ну, так і є: нас теж можуть застати зненацька.

І якщо Keystone Cops роблять все це як своєрідне маскування (тільки не кажіть мені, що ви не знаєте, що таке «маскування»?): ну, з яких це пір має значення, що якийсь персонаж типу Пуддінга, Трампа, Ле Пен, Макрона, Джонсона/Сунака, Орбана, Фіцо сказав два дні тому….?

Вони перші не можуть пригадати власні заяви.

***

Ах, так, і: перш ніж хтось запитає….

1.) Ні, я не знаю про жодні «війська НАТО» (в сенсі «повноцінні бойові підрозділи»), які були б розгорнуті в Україні. І тим більше про «1500 осіб з (французького) Іноземного легіону». Якщо на таких персонажів, як Макрон, і можна покластися в чомусь, то в тому, що вони будуть робити багато необґрунтованих заяв – завжди для того, щоб через «публічну присутність» (у ЗМІ) підвищити свій суспільний рейтинг на 1-2%. Тому що наші ЗМІ просто не здатні аналізувати і завжди прагнуть гучних сенсацій.

І навряд чи це колись зміниться (якщо, звичайно, не закінчиться війна і Україна офіційно не вступить до НАТО). Дійсно, я б охарактеризував такі чутки як «типове видавання бажаного за дійсне у важкі часи».

Зараз усі можливі генерали НАТО зайняті військовими іграми на тему «російський напад на НАТО у 2029 році» – тому що, як і їхні політичні господарі, вони не бачать за деревами лісу.

Звичайно, в Україні працюють десятки американських, британських, польських та інших радників, які виконують різні дорадчі функції. І є члени Українського іноземного легіону, а також іноземці з подвійним громадянством, які служать в різних інших підрозділах ЗСУ. Але військ НАТО у вигляді цілісних бойових підрозділів немає.

2.) І ні, жодні «війська НАТО» не розгорнуті для «полювання на українських чоловіків у Польщі та інших країнах, щоб повернути їх в Україну для проходження військової служби». Навіть якщо це і так, то це робота місцевої поліції, а не «НАТО».

З цим я передаю слово Дону:

***

ЛУГАНСЬК

Росія зайняла Кислівку і просунулася в сусіднє село Котлярівка, просунувшись приблизно на один кілометр. За 1500 метрів на північ Україна втратила 2 БМП та 2 М113.

На південь від Тернів та Ямполівки українські військові розчистили лінію розмежування довжиною близько кілометра. Цього тижня я не бачив жодних повідомлень про російські атаки.

На півночі Луганська ракети з касетними боєприпасами влучили по російському полігону.

Втрати на одному з полігонів були значними…

https://twitter.com/EcoTerrorist101/status/1785738085059178501

Російські позиції зачищені за 2,5 км на південний схід від Ямполівки (див. карту-вкладку). Сміття та маскувальна сітка вказують на те, що позиція була зайнята нещодавно, в даному випадку – з кінця лютого. Сміття є показником низької дисципліни в підрозділі…

***

Білогорівка

Російські обстріли були інтенсивними, вони втратили дев’ять одиниць техніки та піхоту, не досягнувши жодного прогресу.

Українські безпілотники зупинили російську атаку. Місця зйомки цього відео позначені чотирма жовтими трикутниками на карті…

***

БАХМУТ

На початку тижня Росія завдала потужних авіаударів по південній частині лісу на схід від району каналу. Вони ніколи не обстрілювали північну частину, і це зробила Україна. Пізніше російські бомбардування були зосереджені на східній околиці району каналу, а не на лісі, тому дуже ймовірно, що росіяни контролюють ліс і ведуть бої за вхід до міста.

На північ від Часів Яру російський обстріл знищив самоскид і невеликий міст через канал…

https://t.me/warhistoryalconafter/161737

На ділянці між Часів Яром та Іванівським невеликі російські групи дісталися до каналу. Україна заявила, що ліквідувала їх, але є повідомлення, що Росія все ще присутня там. Перетин каналу тут не означає перетин вузького відкритого водного шляху. Це тверда земля, а вода в каналі подається по трубах, як на відео на 0:18…

Між Кліщівкою та Іванівським росіяни атакують танками…

Танки «черепаха» або «сарай» з Красногорівки виявилися досить ефективними для використання в Іванівському. Деякі безпілотники зараз намагаються влучити в протектори, а також є повідомлення, що безпілотники-бомбардувальники скидають протитанкові міни перед танком під час його руху. …

***

АВДІЇВКА

3-тя штурмова бригада відведена з передової. Два батальйони 47-ї бригади вже відпочивають і реорганізовуються в тилу (не хвилюйтеся: про це можна говорити публічно; тим часом, навіть росіяни це зрозуміли). Інша – надає підтримку своїми «Бредлі» та М1 «Абрамс». Хоча це не означає, що Росія не буде продовжувати досягати успіхів у цьому секторі, це вказує на те, що Україна не вважає нинішню ситуацію найвищим рівнем кризи.

Росія продовжувала наступати на схід і південь від Очеретиного, щоб зменшити логістичну загрозу для свого просування тут. На захід від Очеретиного вони змогли просунутися на один кілометр на північ. Через нестабільність лінії зіткнення та постійну нестачу артилерійських боєприпасів і ПТРК, Україна була змушена задіяти свою бронетехніку для боротьби з наступаючими російськими військами. Через це було пошкоджено або знищено чотири «Бредлі», танк М1 та дві БМП.

Українські війська відійшли з ділянки між Очеретиним і Кераміком. Вони також відійшли з Архангельського, оскільки рельєф місцевості дуже ускладнював постачання цієї ізольованої позиції.

На карті рельєфу видно, що відкриті поля, невелика річка і ставки дуже ускладнили б постачання Архангельського з іншого берега річки. Нерідко перед відходом доводиться чекати занадто довго, але в цьому випадку українці відійшли до того, як російський тиск став надто сильним. Однак спосіб відходу все одно робив їх вразливими до непрямого вогню.

Територія на північ від Архангельського також є слабкою оборонною позицією для України. Відкриті поля в долині, єдине прикриття – дві тонкі лінії дерев. Україна може розмістити тут невеликі сили для ведення перестрілок, але якщо Росія піде в наступ, Україна, скоріш за все, відступить. Навіть якщо Росія захопить цю територію, їй доведеться зіткнутися з тими ж проблемами, що й Україні: Долина, відкриті поля і лише два дерева для укриття. В епоху артилерії ці лісосмуги скоро перетворяться на кілька вертикальних стовпів.

Новоолександрівка і Сокіл, а також територія між ними є важливими. Я знаю, що на Соколі були оборонні позиції, але не знаю про решту території. Всі гроші та ресурси, витрачені на будівництво бетонних позицій під Одесою та Херсоном, безумовно, стали б у нагоді тут.

Росія просунулася на 1500 метрів на південь від Первомайського, що, ймовірно, призведе до відходу території на північний схід від Невельського, що посилить тиск на саме Невельське.

Близько 25 українських солдатів відійшли з Архангельського, ймовірно, через те, що його важко постачати через невелику річку і відкриті поля. Вони рухаються однією колоною, всі одночасно, і знаходяться занадто близько один до одного. Не дивно, що по них ведеться неприцільний вогонь…

Між Соколом і Соловйовим російську піхоту переслідує артилерія…

https://twitter.com/EjShahid/status/1785567180748120248

Російська МТ-ЛБ з піхотою підбита вогнем «Бредлі» та артилерії… https://t.me/brygada47/667

3-я бригада вночі полює на російську мережу постачання…

Через два місяці після виходу з Авдіївки 110-та бригада заявила, що збила Су-25… https://t.me/Tsaplienko/53123

«Бредлі» робить 25-міліметрові отвори в МТ-ЛБ після того, як з нього висаджують піхоту.

https://twitter.com/AndrewPerpetua/status/1785979782405964016

Знищено російську 152-мм гармату СП…

БМП зустрілася з українським безпілотником…

Артилерія знерухомила російський танк. Безпілотник знищив його…

47-ма бригада очолила наступ, а потім була перекинута у важкі бої під Авдіївкою. Вони втратили 40 з 200 Бредлі та 5 з 31 М-1…

ГРАФІК: Це відео на YouTube – 7 хвилин російського солдата, який йде по лісосмузі, що колись була лісосмугою. Протягом усього відео земля встелена російськими трупами. Це за 500 метрів від Степового. Загиблі, ймовірно, є наслідком обстрілу з безпілотників та артилерії по військах, які йшли на штурм Бердича. Незважаючи на те, що бойові дії ведуться за межами Бердича, російські війська все ще використовують цей маршрут, щоб дістатися до фронту, який знаходиться за 6 км від цього місця…

Нещодавно 115-ту механізовану бригаду звинуватили у втечі, коли Росія просувалася до Очеретиного. Їх публічна відповідь полягає в тому, що вони витримали 20-30 зенітних ракетних ударів, 60-90 артилерійських ударів, позиції бригади були обстріляні «Градами», мінометами, великою кількістю безпілотників, які скидали безпілотники, в тому числі з хімічними речовинами, і що кілька їхніх позицій були зруйновані. Вони кажуть, що їх переважали в кількості 10 або 15:1, що штурмові групи, які зазвичай складалися з п’яти осіб, що атакували по одній, стали до 15 осіб, які атакували по два або три місця одночасно. Вони заявили, що передали контроль над Очеретиним (на правому фланзі) та Кераміком (на лівому фланзі) іншим бригадам. Проводиться розслідування, результати якого будуть оприлюднені… https://suspilne.media/donbas/737553-u-115-j-brigadi-vidreaguvali-na-zvinuvacenna-pro-krah-oboroni-oceretinogo-na-doneccini/

***

МАР’ЇНКА

Росія продовжує атакувати Красногорівку зі сходу та півдня. Судячи з артилерійських обстрілів з обох сторін, росіяни все ще не закріпилися на східній стороні, але вони мають плацдарм на півдні і постійно намагаються увійти в місто з півдня і штурмують центр міста, незважаючи на виснаження сил. Той факт, що вони постійно атакують центр, свідчить про те, що Україна в певний момент витісняє їх звідти.

Росія досі не змогла вийти з Мар’їнки. Вони продовжують намагатися просуватися на південь і захід від Побєди. Справа в тому, що вони не дуже допомогли в обороні Новомихайлівки. Це село впало після кількох місяців обстрілів і великої кількості російської техніки та піхоти. Наразі Україна міцно утримує Парасковіївку.

***

ВУГЛЕДАР

Вугледар є ключовою позицією в українській обороні, і Росія не змогла прорвати її, незважаючи на багатомісячні зусилля і втрати минулого року. За останній місяць Росія посилила свої обстріли в цьому районі, і Вугледар знову став її ціллю. Атаки з півдня та 13 км на схід були відбиті.

Протягом квітня росіяни почергово завдавали легких і важких авіаударів по цьому району. За повідомленнями, 72-а бригада, яка захищає цей район, нещодавно зазнала масових втрат: двоє військовослужбовців загинули і більше десятка отримали поранення, коли в одну з позицій влучила авіабомба. І найголовніше: майже весь запас медикаментів для цієї бригади був пошкоджений. Завжди відчуваючи нестачу медикаментів, вони просять про допомогу.

До того ж, врахуйте, що тамтешні бійці відчувають себе дещо «забутими»: вже понад півтора року вони воюють на найвіддаленішій від Києва ділянці фронту… навіть від Дніпра та Запоріжжя, і терплять все, що кидає на них росіянин. Завдяки ВАМ, деяка допомога вже йде (ми повідомимо вам про це найближчими днями), але будьте певні: її ніколи не буває достатньо. За деталями, будь ласка, слідкуйте:

***

ЗАПОРІЖЖЯ

Завдяки потужним авіаударам, некерованим ракетним атакам з гелікоптерів та артилерійським обстрілам, потужний натиск з півдня та сходу дозволив Росії просунутися на кілометр вглиб південного Урожаю. Росіяни навіть використовували потужну димову завісу, щоб замаскувати своє просування, але все одно втратили 23 одиниці техніки.

Північна околиця Урожайного зазнала російського авіаудару… https://t.me/voin_dv/8201

Втрати росіян в районі Урожайного накопичувалися місяцями, але в квітні було підбито «лише» десять одиниць техніки. Цього тижня вони втратили вдвічі більше лише під час одного штурму.

Безпілотник, оплачений донорами, виявив російську систему ППО для атаки з РСЗВ…

Росія змогла на короткий час досягти північної частини Роботиного, але село здебільшого залишається сірою зоною для обох сторін.

Україна все ще контролює лісосмугу на захід від Роботиного. Після висадки піхоти російський БТР підірвався на міні…

***

ХЕРСОН

Україна звільнила острів Нестрига в дельті Дніпра. Росія стверджує, що десять українських військових були «ліквідовані»…

П’ятеро українських морських піхотинців здійснили денну переправу на веслах під обстрілом зі стрілецької зброї…

Правдиве відео, яке показує, що для знищення російського танка Т-90 з реактивною бронею знадобилося вісім ударів безпілотників…

***

КРИМ

Оцінка збитків від удару по аеродрому Джанкой. Що не було пошкоджено або знищено, те було переміщено…

Атака на Керченський міст у жовтні 2022 року сталася після того, як тверде ракетне паливо було заховане в рулонах поліетиленової плівки. Потім його перевезли через кілька країн, включаючи Болгарію, Грузію та Вірменію, а потім до російського міста Армавір. Водій вантажівки забрав вантаж, де він був здетонований сигналом GPS і вибухнув з силою десяти тонн тротилу…

***

РОСІЯ

Ціни на дизельне паливо зросли на 10% за тиждень. Ціни на газ зросли на 20% у 2024 році. Минулого тижня експорт палива склав 712 000 тонн дизельного палива і газойлю в порівнянні з більш ніж 844 000 за той же тиждень у 2023 році. Росія має невизначену кількість запасів палива в Білорусі, які вона може використати в певний момент… https://www.politico.eu/article/vladimir-putin-russia-diesel-prices-skyrocket-ukraine-war-drone-strikes-oil-refineries/

Минулого року потік природного газу «Газпрому» до Європи впав на 55%. Він зазнав перших фінансових збитків за останні 20 років.. https://www.theguardian.com/business/article/2024/may/02/gazprom-first-annual-loss-in-20-years-trade-europe-gas-sales-russia-ukraine?CMP=share_btn_url  

Тепер це проходить як тренування в Росії: Ухилитися від безпілотника…

У Рязані на третьому за величиною нафтопереробному заводі Росії сталася пожежа. Ось зображення зблизька…

Супутникові знімки до і після атаки на Смоленське сховище 20 квітня…

Чергове зіткнення між сепаратистами та російською міліцією…

Тягові та трансформаторні підстанції, що підтримують російську залізницю, були атаковані безпілотниками. Росія має понад 20 тис. військовослужбовців, які займаються будівництвом та ремонтом залізниць. Незрозуміло, як швидко вони можуть відремонтувати електричні компоненти і скільки таких компонентів у них є на складах або у виробництві. У будь-якому випадку, це ще одна мішень, яку Росія повинна вирішити, захищати її чи ні…

І Росія, і Україна вражають цілі через свій кордон. Тут під Бєлгородом підбито російський бензовоз.

Неподалік Сум знищено російську систему протиповітряної оборони…

Танки «Черепаха» забезпечують певну живучість. РЕБ має різний ефект, залежно від вжитих заходів та контрзаходів. Але російська піхота все ще страждає від безпілотників…

Натхненна промова перед штурмом…

***

Окуповані території

Росія будує нові залізничні лінії, які знаходяться поза зоною досяжності артилерії, щоб зменшити залежність від Керченського мосту. Перед локомотивом ставлять вагон-платформу на випадок, якщо на рейках буде міна…

Україна

Чотири людини загинули і 29 отримали поранення в результаті удару ракетою «Іскандер» з касетними боєприпасами по Одесі. Також загинула собака. В Одесі заспокоюють мирного жителя після поранення…

У березні внаслідок російських атак в Україні загинуло понад 50 дітей, що вдвічі більше, ніж у попередньому місяці. За даними ООН, загалом у березні в Україні було вбито або поранено 604 цивільні особи. Це на 20% більше, ніж у лютому.

Вибух касетного боєприпасу в Одесі, спрямований на вбивство людей…

В Одесі обстріляли склад з боєприпасами…

До відома, цей об’єкт у Берліні не робить жодного внеску у військові зусилля…

Близько тижня тому в соціальних мережах з’явилося недатоване відео, на якому крилату ракету Х-101 переслідує ракета «повітря-повітря» зі звуковим сигналом…

Між Росією та Україною є один пункт перетину кордону. Це 2 км пішки, навіть якщо ви не можете ходити. Українці, які тікають з окупованих територій, розповідають про свій досвід…

Похоронна процесія у Києві…

***

ДИПЛОМАТІЯ

Ізраїльські системи Patriot будуть зняті з озброєння на користь вітчизняних систем протиповітряної оборони. Хоча численні ізраїльські спецслужби (див. АМАН, Шин Бет та ін.) не перестають повторювати, що немає жодних доказів усіх заяв про «атаку ХАМАСу на замовлення Тегерана, Москви …. (або людей з Марса)», а Нетаньяху залишається одним з найближчих приятелів Пуддінга, офіційний Ізраїль «стурбований діями Росії в Сирії та їх союзом з Іраном».

Саме тому, шановні читачі, вкрай малоймовірно, що Ізраїль дозволить США поставити ці системи в Україну… https://breakingdefense.com/2024/05/israel-retires-patriot-air-defenses-as-native-air-defense-systems-step-up/#:~:text=The%20Israel%20Air%20Force%20had,%20use%20and%20its%20personnel%20will

Італія надсилає більше допомоги, включаючи систему протиповітряної оборони SAMP-T, яка, ймовірно, була виведена зі Словаччини після того, як країна обрала пропутінський уряд…

500 українських солдатів були госпіталізовані після отруєння токсичними газами. Один з них помер, задихнувшись сльозогінним газом. Окрім сльозогінного газу, Росію звинувачують у застосуванні хлорпікрину, який використовувався як отруйний газ у Першій світовій війні. Він викликає подразнення легенів, очей і шкіри, а також може викликати блювоту, нудоту і діарею. У 2017 році Організація із заборони хімічної зброї заявила, що Росія знищила останні запаси часів холодної війни, але Росію звинувачують у неповній декларації… https://www.bbc.com/news/world-europe-68941220

Станом на лютий 2024 року Україна заявляє, що Росія здійснила 815 хімічних атак, 229 з яких – лише у січні 2024 року. Росія заявила, що Україна застосувала хімічну зброю в лютому 2023 року… https://www.reuters.com/world/europe/ukraine-accuses-russia-intensifying-chemical-attacks-battlefield-2024-02-09/

Китайські компанії потрапили під санкції за постачання пропелерів для безпілотників, глушилок, датчиків, двигунів, целюлози та нітроцелюлози. Компанія з ОАЕ потрапила під санкції за 6800 перевезень деталей з інших країн. Під санкції потрапили майже 300 компаній… https://www.ajot.com/news/us-sanctions-firms-in-china-uae-for-support-of-russiaas-war

Щонайменше 2% населення Естонії жертвує Україні…

Латвія витратить 300 мільйонів євро протягом п’яти років на зміцнення кордону з Росією…

Фінляндія пропонує обмежити доступ до Калінінграда у відповідь на глушіння GPS з цього місця, яке заважає повітряному руху…

У 20-ту річницю вступу Угорщини до ЄС Орбан заявив, що «це не той ЄС, в який ми вступили». Це, безумовно, не та Угорщина, яка приєдналася…

Грузія збирається ухвалити свою версію законопроекту про «іноземних агентів». Дехто називає його «російським законопроектом», і він придушить інакомислення проти уряду. Президент заявила, що накладе вето на законопроект, але в парламенті кажуть, що у них достатньо голосів, щоб його подолати. Відбулися сутички між поліцією і демонстрантами, які протестували проти законопроекту… https://www.rferl.org/a/georgia-protests-foreignagent-law-russia/32928795.html

Лідер грузинської проросійської партії має свої погляди…

Протягом трьох тижнів грузини збираються на акції протесту перед парламентом. Медичні бригади надають допомогу протестувальникам. Поліція застосувала сльозогінний газ. У Тбілісі продають респіратори та захисні маски. Штовханина проти водометів. Також в оперному театрі. «Слава Грузії! Слава Україні!»

****

СПОРЯДЖЕННЯ

Керований за допомогою GPS 155-мм снаряд «Екскалібур» мав ефективність 70%, яка за шість тижнів знизилася до 6% через заклинювання. Снаряд був відкликаний, а виробник впроваджує відоме рішення. GMLRS також страждала від перешкод GPS, доки не було знайдено рішення. GLSDB має проблеми з відокремленням ракетного прискорювача від планерної бомби, і вони працюють над вирішенням цієї проблеми…

Бомби JDAM постраждали від перешкод GPS. Вони були модифіковані таким чином, що тепер будуть націлені на глушилки, які були націлені на них… https://www.twz.com/air/jdam-er-winged-bombs-with-seekers-that-home-in-on-gps-jammers-headed-to-ukraine

З’явилося чергове повідомлення про те, що Росія використовує Су-57 для запуску ракет Х-59/69…

(Насправді, враховуючи стан «розробки» Су-57, це вкрай малоймовірно. Приблизно так само, як і з «розгортанням Т-14 “Армата” в Україні». Але, що ж, ніхто не може знати напевно, і тому ось, будь ласка: ми публікуємо це «для довідки»).

Схоже, що 480 БТР-82 і частина з 360 БМП-2/БМП-3 виробляються в Росії щороку. Якщо порахувати відремонтовані та відновлені машини, то виходить близько 1670 бронетранспортерів, які створюються або повертаються в стрій щороку…

Німеччина поставить датчики, які виявляють радари, вхідні теплові сигнали і лазери. Ці датчики будуть використовуватися на ударних вертольотах…

У лютому 2022 року США виробляли 14 000 снарядів калібру 155 мм на місяць. До жовтня 2023 року США виробляли 28 000 снарядів на місяць і мали на меті виробляти 60 000 снарядів на місяць у 2024 році, 80 000 снарядів на місяць у 2025 році і 100 000 снарядів на місяць у 2026 році. До березня 2024 року вони все ще виробляли 28 тис. набоїв на місяць, оскільки потребували додаткового фінансування, але план був розширений до 70-80 тис. набоїв на місяць у 2024 році та 100 тис. набоїв на місяць до літа 2025 року. Зараз, у травні, завод у Скрентоні виробляє 36 тис. на місяць. (Початкова мета – 37 тис. на місяць у 2027 році). Причиною швидших термінів є те, що США просили $3,1 млрд на виробництво 155-мм снарядів, а отримали $5,3 млрд. (Логістичні і транспортні витрати збільшують цю цифру до $6 млрд).

Очікується, що до кінця 2024 року Rheinmetall вироблятиме 60 тис. снарядів на місяць, а фінські, чеські, канадські та британські виробники сподіваються виробляти по 20 тис. снарядів на місяць до того часу. Rheinmetall сподівається виробляти понад 91 тис. тонн на місяць до 2027 року.

У 1992 році в оборонній промисловості США працювало 3,4 мільйона робітників, а зараз їх кількість скоротилася до 1,1 мільйона. Якщо політичне рішення буде прийнято, то для відновлення промислової бази такого розміру знадобиться 5-10 років. Переживши цикли буму і спаду, американська оборонна промисловість консервативна у своїх інвестиціях, особливо в застарілі системи. Через це компанії беруть менше за багаторічні контракти. Враховуючи час, необхідний для нарощування виробництва, США підписали контракти з компаніями в Канаді, Польщі та Індії на збільшення виробництва снарядів.

Таке збільшення виробництва відбувається досить швидко, але потрібен контекст, щоб підкреслити потреби України: Якби союзники України припинили надсилати боєприпаси, їм знадобилося б 3-5 років, щоб поповнити запаси тієї кількості, яку вони вже надіслали.

НАТО не має достатньо боєприпасів для себе, не кажучи вже про Україну.

Lockheed виробляє 550 ракет PAC-3 на рік, а в 2024 році цей показник зросте до 650 ракет на рік. Україна використовує понад 1900 на рік. У період з 2017 по 2022 рік було вироблено 2000 ракет PAC-3. Багато з них були відправлені в Україну разом з деякими ракетами з японських запасів… https://www.politico.com/f/?id=0000018e-e7dd-d182-abcf-e7ff68100000

Бавовняний лінтер використовується для створення нітроцелюлози, або бездимного пороху. Китай виробляє половину бавовняного лінтеру для світу і 70% для Європи. Росія виробляє дуже мало і імпортує більшу частину того, що використовує для пороху. Компанія Rheinmetall заявила, що накопичила великі запаси незабаром після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році і створює завод для виробництва більшої кількості пороху в Німеччині. Французько-бельгійсько-шведська компанія почне постачати ракетні заряди в Україну у 2025 році зі швидкістю 500 000 на рік… https://mil.in.ua/en/news/eurenco-to-start-mass-production-of-gunpowder-in-europe/

20 мільярдів доларів будуть спрямовані на усунення вузьких місць у виробництві твердопаливних ракетних двигунів, двигунів крилатих ракет, технологій протидії безпілотникам, а також на вирішення таких проблем, як шарикопідшипники, друковані плати, процесорні збірки, виливки, поковки, мікроелектроніка і шукачі боєприпасів. Також обговорювалися питання найму та утримання кваліфікованих кадрів, таких як зварювальники та інженери…

джерела туттут і тут

переклад ПолітКом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я