додому Поточні новини США, Франція і Великобританія Сирії встановлять чіткі терміни роззброєння

США, Франція і Великобританія Сирії встановлять чіткі терміни роззброєння

108

3Подія. США, Франція і Великобританія – три з п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН – погодили жорстку позицію по сирійському питанню, що передбачає чіткі терміни хімічного роззброєння Дамаска у відповідності з російсько-американськими домовленостями.

Президент Франції Франсуа Олланд, держсекретар США Джон Керрі і міністри закордонних справ Франції і Великобританії Лоран Фабіус і Вільям Хейг домовилися 17 вересня 2013 р. на зустрічі в Парижі, що російсько-американський план вирішення проблеми сирійської хімзброї повинен бути підкріплений “сильною і переконливою” резолюцією РБ ООН.

В резолюції, на якій будуть наполягати США, Франція і Великобританія, повинні бути зафіксовані конкретні і обов’язкові для виконання календарні строки реалізації тих чи інших етапів плану хімічного роззброєння

Женевські домовленості Росії та США “не матимуть сенсу, якщо вони не будуть затверджені резолюцією ООН з використанням максимально жорстких і вимогливих формулювань”, підкреслив Керрі на прес-конференції в Парижі.

Держсекретар США попередив, що якщо режим Президента Сирії Башара Асада не буде підкорятися російсько-американському плану, “зіткнеться з відповідними наслідками”. За словами Керрі, така загальна позиція США, Франції, Великобританії та Росії.

Довідка. 14 вересня 2013 р. міністр закордонних справ Росії С.Лавров і держсекретар США Д.Керрі оголосили про узгодження російсько-американських пропозицій за рішенням проблеми постановки під міжнародний контроль сирійської хімічної зброї. У відповідності з цим планом уряд Сирії має до 21 вересня 2013 р. передати всю інформацію про хімічну зброю.

попередня статтяАрбузов пропонує саджати за рейдерство
наступна статтяЧергове засідання Економічної ради СНД відбудеться 20 вересня в Москві

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я