додому Поточні новини США, Франція і Великобританія Сирії встановлять чіткі терміни роззброєння

США, Франція і Великобританія Сирії встановлять чіткі терміни роззброєння

108

3Подія. США, Франція і Великобританія – три з п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН – погодили жорстку позицію по сирійському питанню, що передбачає чіткі терміни хімічного роззброєння Дамаска у відповідності з російсько-американськими домовленостями.

Президент Франції Франсуа Олланд, держсекретар США Джон Керрі і міністри закордонних справ Франції і Великобританії Лоран Фабіус і Вільям Хейг домовилися 17 вересня 2013 р. на зустрічі в Парижі, що російсько-американський план вирішення проблеми сирійської хімзброї повинен бути підкріплений “сильною і переконливою” резолюцією РБ ООН.

В резолюції, на якій будуть наполягати США, Франція і Великобританія, повинні бути зафіксовані конкретні і обов’язкові для виконання календарні строки реалізації тих чи інших етапів плану хімічного роззброєння

Женевські домовленості Росії та США “не матимуть сенсу, якщо вони не будуть затверджені резолюцією ООН з використанням максимально жорстких і вимогливих формулювань”, підкреслив Керрі на прес-конференції в Парижі.

Держсекретар США попередив, що якщо режим Президента Сирії Башара Асада не буде підкорятися російсько-американському плану, “зіткнеться з відповідними наслідками”. За словами Керрі, така загальна позиція США, Франції, Великобританії та Росії.

Довідка. 14 вересня 2013 р. міністр закордонних справ Росії С.Лавров і держсекретар США Д.Керрі оголосили про узгодження російсько-американських пропозицій за рішенням проблеми постановки під міжнародний контроль сирійської хімічної зброї. У відповідності з цим планом уряд Сирії має до 21 вересня 2013 р. передати всю інформацію про хімічну зброю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я