додому Топ Новини „РЕЙТИНГ”: Електоральні настрої громадян у жовтні 2013

„РЕЙТИНГ”: Електоральні настрої громадян у жовтні 2013

146

2Київ. 24 жовтня 2013 (ПолітКом). Якби вибори Президента України відбувалися на початку жовтня 2013 року, і екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко брала би в них участь, то чинного главу держави Віктора Януковича підтримали б 24% виборців. Про це свідчать результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

За Тимошенко проголосував би 21% опитаних, 19% – за лідера партії «УДАР» Віталія Кличка, 7% – за лідера КПУ Петра Симоненка, 6% – за лідера «Свободи» Олега Тягнибока, 2% – за народного депутата Петра Порошенка.

Інших кандидатів підтримали б близько 5% виборців, не підтримали б жодного – близько 4%, не визначились з вибором – 11%.

У разі, якщо Тимошенко не братиме участі у виборах (а Арсеній Яценюк братиме), то Януковича підтримали б 24% опитаних, 20% – Кличка, 17% –Яценюка. Крім того, по 7% підтримали б Тягнибока та Симоненка, 3% Порошенка. Інших кандидатів підтримали б близько 5% виборців, не підтримали б жодного – близько 5%, не визначились з вибором – 12%.

Янукович залишається одноосібним лідером симпатій на Донбасі, Півдні та Сході країни. У свою чергу Тимошенко лідирує на Заході, в Центрі та на Півночі, де мало чим поступається їй Кличко, а на Сході навіть має вищу підтримку за лідера «Батьківщини». Якщо Тимошенко не братиме участь у виборах, то лідерство на Заході та на Півночі переходить до Кличка, якому дещо поступається Яценюк.

Найбільше «невизначених» виборців – на Донбасі (17%) та Півдні (15%).

Крім того, дослідження свідчить, що рейтинг Януковича є вищим за рейтинг Партії регіонів, найбільш виразно – на Донбасі. Так само рейтинг Кличка переважає рейтинг УДАРу. Водночас рейтинги «Свободи» та КПУ вищі за рейтинги їх лідерів.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович та Кличко, 22% підтримали б чинного Президента, 37% – лідера УДАРу. Водночас, проти обох проголосували б 12%, не визначились – 11%, не брали б участі у голосуванні – 18%.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович та Яценюк, 23% підтримали б чинного Президента, 30% – лідера «Батьківщини». Водночас, проти обох – 17%, не визначились – 11%, не брали б участі у голосуванні – 19%.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович та Тимошенко, 24% підтримали б чинного Президента, 28% – лідера «Батьківщини». Водночас, проти обох – 19%, не визначились – 11%, не брали б участі у голосуванні – 18%.

Якби до другого туру президентських виборів вийшли Янукович та Тягнибок, 24% підтримали б чинного Президента, 22% – лідера «Свободи». Водночас, проти обох – 23%, не визначились – 12%, не брали б участі у голосуванні – 19%.

У структурі прихильників Кличка домінує молодь. Старших найбільше серед прихильників Симоненка та Порошенка.

Більш «чоловічий» електорат мають Кличко та Тягнибок, більш «жіночий» – Тимошенко та Порошенко.

Якщо у структурі прихильників Порошенка, Януковича, Симоненка та Кличка домінують мешканці міст, то серед прихильників Тимошенко та Яценюка – значна частина проживає в селах.

Найбільше виборців з вищою освітою у структурі прихильників Порошенка, Тягнибока та Кличка. Ці ж кандидати мають більш заможних прихильників, водночас найбіднішими є виборці Симоненка та Тимошенко.

Якби вибори Президента України відбулися початку жовтня, то участь у них взяли б близько 73% виборців. Найвищий рівень мобілізації фіксується на Заході (близько 80%), найнижчий – на Донбасі та Півдні країни (близько 50%).

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку жовтня 2013 року, то перемогу здобула б Партія регіонів, друге місце посіла б «Батьківщина», третє – «УДАР».

Так, 23% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 22% – за «Батьківщину», 18% – за «УДАР», 9% – за Комуністичну партію, 7% – за «Свободу». Ще близько 6% виборців підтримали б інші партії, не визначились з вибором – 14%.

Для коректного порівняння показників партій з результатами виборів було проведено перерозподіл «невизначених». Результат засвідчив, що якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку жовтня 2013 року, то за Партію регіонів проголосували б 27% виборців, за «Батьківщину» – 26%, за «УДАР» – 21%, за КПУ – 10%, за «Свободу» – 9%. Інші партії – близько 7%.

«Отже, порівняно з результатами парламентських виборів сукупна підтримка опозиційних партій («Батьківщини», «УДАРу» і «Свободи») збільшилась з 50 до 56%, водночас сукупна підтримка партій, які формують більшість у парламенті (Партії регіонів та КПУ), зменшилась з 43 до 37%», – зазначається в дослідженні.

У лютому 2013 року сукупна підтримка опозиційних партій становила 56%, а партій більшості – 38%. «Таким чином, рівень сукупної підтримки майже не змінився, проте зміни відбулися всередині опозиції, зокрема, зменшилась підтримка «Свободи», натомість дещо зросла підтримка «Батьківщини». Також дещо зменшилась підтримка Партії регіонів», – йдеться в дослідженні.

Партія регіонів залишається одноосібним лідером симпатій на Донбасі, Півдні та Сході країни. У свою чергу «Батьківщина» лідирує на Заході, в Центрі та на Півночі. «УДАР» обігнав «Батьківщину» на Сході та «Свободу» – на Заході. «Свобода» й надалі має найвищу підтримку на Заході. КПУ підтримує майже кожен шостий виборець на Донбасі, Півдні та Сході країни. Найбільше «невизначених» – на Донбасі (25%).

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку жовтня 2013 року, то участь у них взяли б близько 70% виборців.

Опитування проводилося 26 вересня – 6 жовтня 2013 р. Всього опитано 2000 респондентів, помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я