додому ПОЛІТИКА Радослав СІКОРСЬКИЙ: Без вирішення питання Тимошенко Нілдерланди, Британія та Швеція угоди про...

Радослав СІКОРСЬКИЙ: Без вирішення питання Тимошенко Нілдерланди, Британія та Швеція угоди про асоціацію з Україною не підпишуть

149

1Київ. 24 жовтня 2013 (ПолітКом). Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив у Люксембурзі, де 21 жовтня відбувалося засідання Європейської Ради на рівні міністрів закордонних справ, що існує принаймні три країни, які не ухвалять позитивного рішення щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною без вирішення питання ув’язненої екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Про це Сікорський заявив у кулуарах зустрічі міністрів 28-ми країн ЄС.

Сікорський, який зранку був присутній на зустрічі ”Групи друзів України” за участь глави української дипломатії Леоніда Кожари, заявив: ”Під час цих подій (зустрічі міністрів ЄС та ”друзів України”) у мене склалося серйозне враження, що шанс успіху ”Східного партнерства” у Вільнюсі є”. ”Але я хотів би застерегти українську владу щодо голосів кількох важливих членів ЄС, які говорять про те, що без вирішення ”справи Тимошенко” їх країни, скоріш за все, позитивного рішення не ухвалять”, – сказав міністра закордонних справ Польщі. Цими країнами, за його словами, є Нідерланди, Велика Британія та Швеція.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що просто ”лікарняні канікули” у Німеччині для Тимошенко, коли її відпустять на лікування, але без помилування не є вирішенням проблеми.

«Я дуже скептично налаштований щодо вирішення Києвом питання з Тимошенко. Якщо вона пройде курс лікування в Німеччині, що буде далі? Чи вимагатиме Україна, аби вона знову поверталася до в’язниці? В такому разі це вирішенням проблеми не буде», – зазначив Більдт.

У свою чергу міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Хейг заявив, що у підході ЄС до ”справи Тимошенко” йдеться не лише конкретно про колишнього очільника українського уряду, а ширше про застосування вибіркового правосуддя в Україні.

«В даному разі ідеться не лише про одну особу, пані Тимошенко, а про те, що відбувається в Україні. Які важливі реформи проводять, наскільки успішно. Ідеться про вибіркове правосуддя, зміни виборчого законодавства та судову реформу. Питання Тимошенко – лише одне із багатьох», – сказав Хейґ.

Раніше планувалося, що міністри закордонних справ ЄС дадуть погодження на підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Україною вже у Люксембурзі, але було вирішено відкласти остаточне ухвалення цього питання до 18 листопада.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я