додому ПОЛІТИКА Рада прийняла за основу законопроект щодо удосконалення захисту діяльності журналістів

Рада прийняла за основу законопроект щодо удосконалення захисту діяльності журналістів

138

Київ. 17 червня 2015 року (Громадський простір). Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)»

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції частину 2 статті 163 Кримінального кодексу України «Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер», передбачивши кримінальну відповідальність за вказані діяння, вчинені щодо журналіста.

Проектом також пропонується викласти в новій редакції статтю 171 Кримінального кодексу України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», зокрема: встановити кримінальну відповідальність за такі дії, як «незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю»; замінити у ч. 2 слова про переслідування журналіста «за виконання професійних обов’язків” на слова «у зв’язку з його професійною діяльністю»; доповнити статтю Приміткою, яка містить визначення професійної діяльності журналіста.

Законопроект зареєстровано за №1630.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я