додому ПОЛІТИКА Рада ухвалила закон щодо посилення прозорості видобувних галузей

Рада ухвалила закон щодо посилення прозорості видобувних галузей

125

Київ. 17 червня 2015 року (Громадський простір). Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні”.

Документ підготовлено з метою забезпечення можливості отримання фінансової інформації та інформації про господарську діяльність для підготовки Звіту про платежі видобувних компаній до бюджету України і доходи уряду від їх діяльності відповідно до вимог Стандарту Ініціативи прозорості видобувних галузей, створення сприятливого інвестиційного клімату, умов подолання корупції, ефективного конкурентного середовища.

Законом передбачено, що органи, які здійснюють державне управління у галузі геологічного вивчення, використання і охорони надр, зобов’язані надавати та публікувати інформацію про стан геологічного вивчення, використання і охорони надр, а надрокористувачі мають перейти на звітування відповідно до міжнародних стандартів звітності.

Закон прийнято з урахуванням поправок, внесених під час обговорення.

Відповідний законопроект зареєстровано за №2591.

Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості, який впроваджується у 48 країнах світу, в т.ч.у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США та ін.

Основною метою прийняття постанови є удосконалення методів управління у видобувних галузях України, покращення інвестиційного клімату в державі, посилення боротьби з корупцією, забезпечення участі громадського суспільства у контролі над повнотою надходжень до державного бюджету України від діяльності, пов’язаної з видобутком корисних копалин.

Основні зобов’язання України як країни-кандидата ІПВГ- підготувати у жовтні 2015 року перший звіт ІПВГ відповідно до вимог Стандарту ІПВГ. Другий звіт ІПВГ (жовтень 2016 року), крім нафтогазової галузі, охоплюватиме видобуток вугілля та інших корисних копалин. Далі звіти щодо видобувних галузей України готуватимуться щороку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я