додому Поточні новини ПР пропонує знизити поріг, необхідний для формування депутатських груп

ПР пропонує знизити поріг, необхідний для формування депутатських груп

144

9Подія. 11 вересня 2013. У Партії регіонів пропонують знизити з 32 до 15 осіб мінімальний поріг, необхідний для формування депутатської групи з правами фракції. Про це повідомляє видання “Комерсант-Україна” з посиланням на неназвані джерела.

Законопроект про зниження порогу для формування груп буде зареєстрований в Раді на наступному пленарному тижні (з 16 по 20 вересня) – це дозволить створити дві депутатські групи з числа мажоритарників. Цифра варіюється в діапазоні 14-15 осіб“, – повідомило джерело в ПР. Він уточнив, що переговори про склад та керівництво майбутніх груп ще тривають. “Одну групу прагне очолити Ігор Рибаков (позафракційний; в VI скликанні Ради очолював депутатську групу “Реформи заради майбутнього”). Друга створюється під Ігоря Єремєєва (позафракційний; співвласник групи компаній “Континіум”), але не факт, що її очолить саме він“,- підкреслив співрозмовник видання.

Правила формування депутатських фракцій і груп регулюються ст. 58 і ст. 59 закону “Про регламент Верховної ради”. Згідно з документом, число депутатів у групі, яка прирівнюється до фракції, не може бути менше, ніж у самої нечисленної фракції. Як відомо, в Раді VII скликання найменша фракція у комуністів – 32 народних депутата.

Політичне рішення знизити поріг було прийняте 4 вересня на зустрічі Президента Віктора Януковича з народними депутатами фракції ПР. “Президент дав зрозуміти, що варто поглибити співпрацю з позафракційними депутатами. Він сказав: “Людям, які хочуть з нами працювати, треба надати таку можливість“, – розповів один з народних депутатів від Партії регіонів. При цьому перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов запевнив, що переформатування парламенту відбудеться вже “найближчим часом”. “Зараз мені складно сказати, чи буде створена одна велика депутатська група або ми знизимо планку для створення двох груп, але в будь-якому випадку ми повинні дати можливість депутатам самоорганізуватися – мажоритарники нарешті зрозуміли, що один в полі не воїн“, – заявив Чечетов.

Між тим представники опозиційних фракцій впевнені, що ініціатива ПР спрямована проти них. “Розмови про те, щоб знизити поріг для депутатських груп, дійсно ведуться. Я вважаю, що ці дії спрямовані на розкол опозиційних фракцій“, – заявив виданню перший заступник голови регламентного комітету ВР Валерій Карпунцов (УДАР).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я