додому Поточні новини Політичні підсумки тижня: Уряд вніс зміни в умови програми «Доступні кредити 5...

Політичні підсумки тижня: Уряд вніс зміни в умови програми «Доступні кредити 5 – 7 – 9%», Верховний суд не покарав Зеленського, а перший помічник президента побував в гостях у Ахметова

14

Внутрішньополітичні тенденції:

– Уряд вніс зміни в умови програми «Доступні кредити 5 – 7 – 9%»:

10 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив зміни в умови програми «Доступні кредити 5 – 7 – 9%». Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду. «Внесені зміни до програми стосується лібералізації низки вимог до суб’єктів підприємництва в частині підвищення максимального рівня їх річного доходу до еквіваленту 10 млн. євро», – передає прес-служба. 

Зміни додатково стосуються виключення в порядку вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу – рішення приймають банки – кредитори. Ще одна зміна – тепер використовувати кредитні кошти можна для придбання земельних  ділянок як окремо, так і разом з нежитловою нерухомістю.

– Верховний суд не покарав Зеленського, але попередив – говорити українською:

Верховний Суд, 7 жовтня визнав, що президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків, але вирішив не карати В. Зеленського за використання російської на початку каденції.

Згідно з повідомленням, особа звернулася до суду з позовом, у якомупросила визнати протиправним спілкування президента ВолодимираЗеленського 23 травня 2019 року на форумі iForum-2019 недержавноюмовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавноюмовою на всій території України при здійсненні повноважень.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі.

Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків президент Українизобов’язаний спілкуватися державною мовою. Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбаченихКонституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичнувідповідальність.

Враховуючи викладене, Велика палата ВС 7 жовтня закрилапровадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягаютьрозгляду в порядку адміністративного судочинства.

– Перший помічник президента побував в гостях у Ахметова: 31 серпня журналісти «Схем» зафіксували, як перший помічник президента побував в гостях у найбагатшого олігарха країни. Журналісти програми «Схеми» зафіквували, як Сергій Шефір таємно приїздив до маєтку бізнесмена Ріната Ахметова під Києвом.

Зокрема, 31 серпня «Ауді» А8 на так званих «номер прикриття» виїхала з Офісу президента і потім опинилася на дорозі до Конча-Заспи. В автівціперебував Сергій Шефір. Далі чиновник залишив «Ауді» і пересів у Мерседес, яким користується охорона олігарха. Після чого машина вирушила до заміського будинку олігарха.

Журналістам Шефір пояснив це так – нічого, що суперечить інтересам держави, він не робив. У прес-службі Ахметова журналістам «Схем» зустріч олігарха з першим помічником глави держави не підтвердили і не спростували. Натомість нагадали про публічну зустріч Володимира Зеленського з олігархом в середині березня. В офісі президента заявили, що після того Зеленський Ахметова не бачив. Членів своєї команди на таку зустріч також не уповноважував. 

Відзначимо, що рік тому «Схеми» зафіксували, як перший помічник президента таємно відвідував офіс олігарха Коломойського.

– Порошенко лікується від коронавірусу: 7 жовтня стало відомо, що п’ятий президент України Петро Порошенко, який лікується від коронавірусу проходить лікування у приватній клініці «Оберіг».

Як повідомляється, палати в клініці оснащені апаратурою для кисневої підтримки, є можливість штучної вентиляції легень будь-якого рівня складності, а також надається реанімаційне лікування з апаратами постійного моніторингу стану всіх функцій організму.

Відділення розраховане всього на 20 осіб. Потрапити сюди можна з позитивним тестом на COVID-19. Транспортують в клініку з будинку з будинку або іншої лікарні реанімобілем. За даними видання, доба в одномісній палаті коштує 11.5 тисяч, з триразовим харчуванням та WI-FI

Зовнішньополітичні тенденції:

УКРАЇНА – ВЕЛИКА БРИТАНІЯ

Україна та Велика Британія у четвер підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство, яка змінить Угоду про асоціацію у торгівлі з Британією після Брекзит. Про підписання, яке відбулось в рамках візиту Зеленського до Лондона, оголосив глава МЗС Дмитро Кулеба.

«Історичний момент: підписання угоди. Як сказав прем’єр-міністр Борис Джонсон, це означає більше торгівлі, більше безпеки, більше взаємодії між Україною та ВБ. Два фланги Європи – західний і східний – стали ще ближчими», – написав міністр у своєму Твіттер. Підписи під документом поставили український президент В. Зеленський та британський прем’єр-міністр Борис Джонсон. 

Висновок: 

Цього тижня, за два тижні до виборів відбулось багато цікавих подій. Перше – суд зобов’язав Зеленського говорити українською, але, у той же час, не покарав, друге – помічник президента Сергій Шефір побував в гостях у олігарха Ріната Ахметова.

У зовнішній політиці слід відзначити підписання Угоди про співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство, яка змінить Угоду про асоціацію торгівлі з Британією.

Володимир – Мухаммед Мулярчук, політичний аналітик Центру досліджень проблем громадянського суспільства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я