додому Топ Новини Олена СІНДЄЄВА: Партія ВО “Свобода” може зірвати підписання “сланцевих” угод з ...

Олена СІНДЄЄВА: Партія ВО “Свобода” може зірвати підписання “сланцевих” угод з ExxonMobil та Chevron

264

5Міністр закордонних справ Леонід Кожара, під час візиту до США, висловив сподівання, що потужні міжнародні енергетичні компанії такі, як ExxonMobil та Chevron прийдуть в Україну і залишаться надовго, інформує «Радіо Свобода».

Також, під час однієї із ділових зустрічей, Міністр заявив, що Україна активно шукає шляхи диверсифікації енергетичних ресурсів. Присутній на зустрічі народний депутат Сергій Клюєв, якого нещодавно обрали головою групи підтримки США у Верховній Раді, повідомив, що рішення стосовно угоди з енергетичними компаніями, зокрема, з ExxonMobil, мають бути підписані наступного місяця.

Нагадаємо, Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков впевнений, щоугода з компанією Chevron щодо видобутку сланцевого газу на заході України може бути підписана до 1 червня поточного року за умови позитивного рішення обласних рад. Як повідомляла «Україна Комунальна», підписання угоди затримується через те що місцева влада Львівської та Івано-Франківської областей не можуть досягти остаточного порозуміння з представниками компанії.

Що стосується вищезгаданої стратегії по налагодженню нових маршрутів диверсифікації енергетичних ресурсів, то слід зазначити, що з 15 травня Україна планує отримувати європейський газ по ще одному реверсному коридору – через територію Словаччини. За словами Міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького, для того щоб налагодити новий маршрут він звернувся за підтримкою до європейського комісара Гюнтера Еттінгера.

Як зазначила в коментарі “ПолітКому” експерт Центру досліджень проблем громадянського суспільства Олена СІНДЄЄВА, оптимізм української влади в оцінці перспектив укладання “сланцевих” угод з ExxonMobil та Chevron може виявитися передвчасним. Кампанія, яку проводять активісти партії “Свобода” в Львівській та Івано-Франківській областях свідчить, що у “свободівців” є шанс переконати місцеві ради відмовитися від підписання угод з добувними компаніями. “Свобода” працює на зрив “сланцевих” домовленостей. Складається враження, що ця політична сила має певне зовнішнє замовлення…

 

особливостей. Сьогодні ми повинні говорити про незасвоєні уроки минулого. Чому Україна не може відбутися? Чому в Україні не може відбутися парламентаризм? Минуле має стати лабораторією для сучасного”.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я