додому Поточні новини Міндоходів розпочинає адміністрування єдиного соцвнеску

Міндоходів розпочинає адміністрування єдиного соцвнеску

134

5Подія. 2 жовтня 2013. (ПолітКом). Міністерство доходів і зборів України з 1 жовтня розпочинає адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування у зв`язку з набранням чинності змін до Податкового кодексу, ухвалених Верховною Радою у липні поточного року. Раніше адмініструванням соцвнесків опікувалися органи Пенсійного фонду.

У міністерстві роз`яснили, що суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті у Головних управліннях Державної казначейської служби. Вся необхідна інформація розміщена на офіційному веб-порталі Міндоходів.

Довідка. Указом Президента України функцію адміністрування соцвнеску покладено на Міністерство доходів і зборів. Проте, виходячи з Перехідних положень Закону України «Про внесення низки змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з проведенням адміністративної реформи», прийнятого 4 липня поточного року, було вирішено продовжити повноваження Пенсійного фонду з адміністрування єдиного внеску до 31 серпня 2013 року, а потім до кінця вересня. У зв`язку з цим в серпні і вересні поточного року Пенсійний фонд України було також уповноважено приймати і обробляти звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

У березні 2013 року перший віце-прем`єр-міністр Сергій Арбузов також заявляв, що уряд планує внести до Верховної Ради законопроекти щодо зниження ставки єдиного соціального внеску до 15% і розширення шкали прогресивного податку на доходи фізичних осіб зі зниженням мінімальної ставки до 10%. При цьому компенсатором ймовірних втрат може стати введення загального декларування, легалізація заробітних плат і боротьба з нарахуванням мінімальних заробітних плат.

Пенсійний фонд України за 8 місяців 2013 року зібрав 123 млрд грн платежів за єдиним соціальним внеском, що на 0,8% більше плану надходжень і на 6,5% більше за показник січня-серпня 2012 року.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я