додому Поточні новини Депутати з фракції «Свобода» зареєстрували у ВР законопроект про скасування «утилізаційного» збору

Депутати з фракції «Свобода» зареєстрували у ВР законопроект про скасування «утилізаційного» збору

135

6Подія. 2 жовтня 2013. (ПолітКом). Народні депутати України з фракції «Свобода» Ігор Мірошниченко, Олександр Мирний та Олег Осуховський зареєстрували у парламенті проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».

У прес-службі «Свободи» зазначили, що метою законопроекту є скасування сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для створення однакових умов для імпортних та вітчизняних виробників.

Як повідомив один з авторів законопроекту Мірошниченко, на сьогодні Податковий кодекс встановлює, що у разі пропуску транспортного засобу або партії транспортних засобів на митну територію України контрольний орган повинен оформляти і видавати на кожний транспортний засіб особі, яка ввозить його на митну територію України, довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі її майбутньому власникові транспортного засобу. «Тобто для імпортерів датою настання податкових зобов’язань є дата перетину кордону. А ось для транспортних засобів, вироблених в Україні, – дата реалізації транспортних засобів на внутрішньому ринку України, причому особою, яка виробила (виготовила) такі транспортні засоби. Це явище має ознаки дискримінації і викривлення конкуренції, що грубо суперечить принципам Світової організації торгівлі. Оскільки Україна зобов`язалася ставити в однакові умови як імпортерів, так і місцевих виробників, то запровадження Україною екологічного податку на імпортні транспортні засоби робить неможливим підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», – додав депутат.

Народний депутат Мирний додав: «Це повністю абсурдний закон, який створює перешкоди громадянам України у пересуванні власними транспортними засобами, що є грубим порушенням конституційного права на вільне пересування та права власності».

Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів” набув чинності з 1 вересня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я