додому Блоги ДОРОСЛІШАННЯ АБО СМЕРТЬ

ДОРОСЛІШАННЯ АБО СМЕРТЬ

293

Текст про неформальну еліту України, яка може так і не відбутися. 

Україна підійшла до екзистенційної межі і ми або її подолаємо або зникнемо, здається, що зараз це вже очевидно всім. Екзистенційні межі долаються через переродження, отже ми стоїмо на порозі переродження України. 

Провідником переродження може бути неформальна еліта. Якщо правляча еліта та контреліта борються за вузлові структурні точки управління, за ресурс і здійснюють потім владу зверху вниз за допомогою силового соціального каркасу, то неформальні еліти завжди здійснювали управління через м’який неформальний вплив на всі процеси без захоплення вузлових точок існуючих соціальних структур. Неформальні еліти – це рай для сірих кардиналів. 

І в нас така неформальна еліта зараз рясно підростає – толкові експерти, радники, спічрайтери, заступники та інші дивні люди генерують достатньо якісного контента щодо майбутнього України. Однак є і зворотній бік неформальних еліт – інфантильність і страх брати відповідальність на себе. 

В результаті маємо токсичний стан багатьох представників неформальної еліти, вони щиро не розуміють, чому їхні геніальні пропозиції не втілюють чинні керівники. Не втілюють і не будуть втілювати, бо мова зараз йде про переродження, а це апріорі не функція представників існуючої системи, їхня задача підтримувати існуючий гомеостаз, плотью і кровью якого вони є. 

Ми не пропонуємо неформальній еліті оформлюватися в політичні партії і боротися за владу, бо це шлях для контреліт.  Долання екзистенційних меж, переродження і розгортання нових світів – це зоряний час саме для неформальних еліт. Стабільні світи і добробут в них – це місце реалізації традиційний еліт.

Неформальна еліта має відкрити інакший спосіб своєї суб’єктності та взяти відповідальність за майбутнє України на себе. Держава всього лише один з інструментів такої суб’єктності, а існуючі еліти мають силу виключно всередені державної системи. Неформальні еліти зараз мають привілегію бачити більше та виходити за межі існуючих структур. 

Нова суб’єктність має бути виражена як в нових соціальних структурностях, так і в нових несилових способах їх втілення та підтримання. А починається зараз все з мікрогруп представників нової неформальної еліти, контактів між ними та мерехтливої взаємодії, Множинне квантове поле, в котрому є місце для всіх. Нова жива соціальна тканина, що народжується на наших очах.

Немає претензій до старої системи, є чітке бачання переходу і неминучість його звершення.

Автор: Олександр ДУДКА-БУЛИГА, спільнота АШРАМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я