додому Поточні новини Держава контролюватиме готівку

Держава контролюватиме готівку

70

Обмеження готівкових розрахунків максимальною сумою 150 тис. грн було запроваджене для контролю за громадянами України. Таку думку висловив політолог Володимир Золотарьов у ефірі «Ера-FM», пише «Газета по-українськи».

– Ніякого іншого смислу, крім зайвого контролю за громадянами, у цій нормі немає. Спробуйте продати квартиру через банківський рахунок. Це ціла купа операцій, довідок. На кожному з цих кроків чекає податковий інспектор чи ще якась «приємна людна». Кому потрібно, щоб про ваші угоди знали сторонні люди, які можуть використати це знання проти вас? Норма цілком безглузда з погляду економіки і шкідлива з погляду політики, бо це зайвий доказ намагання влади контролювати наше з вами життя», — сказав Золотарьов.

Нагадаємо, 1 вересня набула чинності постанова На13ціонального банку України (НБУ) «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою». Документ складається з двох пунктів. Один стосується бізнесу, інший — фізосіб. Так, бізнес буде обмежений у можливості розраховуватися між собою готівкою — не більше 10 тис. грн протягом одного дня. Це стосується і підприємців. Тому ті, хто отримує зарплату, та є «спрощенцями», тепер у разі перевищення 10-тисячного порогу отримуватимуть її частинами.

Крім цього, громадяни не зможуть розраховуватись готівкою за товари або іншу покупку вартістю більше 150 тис. грн протягом одного дня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я