додому Топ Новини
8

Президенту України

Володимиру Зеленському

Голові Верховної Ради України

Руслану Стефанчуку

Головам фракцій Верховної Ради України

Прем’єр міністру України

Денису Шмигалю

Звернення

Ми, представники провідних бізнес-спільнот України, звертаємось до вас із проханням про термінову допомогу у відновленні ділової активності в Україні.

Відповідаючи на заклик держави і керуючись нашими переконаннями, ми прагнемо відновити діяльність підприємств, сплачувати податки й надавати робочі місця.

Перші тижні нашим пріоритетом була організація допомоги Збройним силам України, у тому числі Територіальній обороні, та вирішення гуманітарних питань. Була проведена релокація деяких підприємств.

Наразі, згідно з дослідженням (245 підприємств всіх розмірів, по всій країні, проведено Advanter Group 11-13.03.2022) повністю припинили діяльність 54% і майже зупинили свою діяльність 25% підприємств.

21% підприємств провели релокацію (2% – повністю, 12% – частково, 7% – в процесі релокації), водночас 31% не встигли її провести. Середні прямі втрати одного підприємства за два тижні війни – 1,5 млн грн.

Виходячи з державних пріоритетів воєнного часу, а також домовленостей, досягнутих на zoom-зустрічі (9.03.2022) представників влади (Верховної Ради, Офісу президента, Кабінету міністрів) і бізнесу, звертаємось до вас із наступними пропозиціями.

1. Невідкладно лібералізувати податкову систему України у частині податків на працю, ухвалення введення податку на виведений капітал та фіскалізації виключно ризикових активів.

2. Лібералізувати трудові відносини (законопроект 5371). Визначити офіційний порядок бронювання ключових співробітників підприємств від призову для збереження можливості функціонування підприємств.

3. Невідкладно прийняти законопроєкти №5688 і №5689 в цілому, що дозволить терміново провести релокацію виробничих підприємств на Західну Україну та відновити робочі місця.

4. Забезпечити доступ до кредитних ресурсів — розширити програму безвідсоткового кредитування бізнесу на період військового стану. На поточний момент банки фактично припинили кредитування бізнесу, що унеможливлює переміщення та перезапуск. .

5. Вирішити питання автомобільної логістики в експорті й імпорті, надати можливість і українським, і іноземним перевізникам використовувати українських водіїв в міжнародних перевезеннях.

6. Розширити перелік дозволених критичних позицій імпорту для функціонування вітчизняних виробничих підприємств, включивши туди необхідні для виробництва інгредієнти та компоненти, а також промислове обладнання для відновлення виробничих процесів.

7. Забезпечити безперебійність і швидкість товарної логістики всередині України, зокрема врегулювати перевірки вантажівок на блок-постах територіальної оборони.

З повагою і підтримкою,

Від імені CEO Club                                                         Сергій Гайдайчук

Від імені всеукраїнської бізнес-спільноти Board           Андрій Длігач

Від імені Торгово-промислової палати            Геннадій Чижиков

Від імені Inspira Business Club (Дніпро)          Андрій Здесенко

Від імені Чернівці бізнес клуб                 Олександр Каланча

Від імені Young Business Club                     Андрій Остапчук

Від імені Одеського бізнес-клубу                 Дмитро Казавчинський

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я