додому Топ Новини ЗЕЛЕНСЬКОМУ ПРИЛЕТІЛО ЗА СЛОВ’ЯНСЬК

ЗЕЛЕНСЬКОМУ ПРИЛЕТІЛО ЗА СЛОВ’ЯНСЬК

701

16 червня посли країн G7 в Україні зустрілися з представниками Центральної виборчої комісії України, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Громадянської мережі «ОПОРА». У підсумку зустрічі, посли виступили із заявою, провести місцеві виборів у 18 громадах Донбасу якнайшвидше. Це — 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 – Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, там, де не були проведенні перші вибори до місцевих рад та міських/селищних голів 25 жовтня 2020 року. 

Нагадаю, що у травні цього року шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову ЦВК про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької й Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року.

Схоже останньою краплею для послів країн G7 в Україні стало запровадження військово-цивільної адміністрації у Слов’янську, який знаходиться в глибокому тилу. У цьому місті ВЦА було введено через небажання глави Донецької обласної ВЦА Павла Кириленка вирішувати політичну кризу політичним засобами. 

Така версія має право на існування, враховуючи, що ряд депутатів міської ради Слов’янська звернулися з листом до посла Великобританії Мелінди Сіммонс. 

В листі йдеться про те, що Курахово, Константинівка та Бахмут знаходяться значно ближче до лінії фронту, чим Слов’янськ, але там немає й мови про введення ВЦА. Автори листа також вказують на непослідовність дій та заяв регіональної влади: спочатку Павло Кириленко говорив, що жодних ВЦА в місті не буде, а потім, розписавшись у власному непрофесіоналізмі, нездатності до медіації конфліктів в області (а для цього його президент сюди поставив), вирішує складне питання простим рішенням.

Підписанти листа звернулися до британського дипломата з проханням втрутитися в ситуацію та простимулювати Банкову до якнайшвидшого відновлення місцевого самоврядування у Слов’янську. 

Мабуть пані Сіммонс читала цей документ, а заява послів країн G7 в Україні – наслідок. Банковій вказали на проблему. Тепер офіційно.

Посли країн G7 в Україні тикають носом Банкову та главу Донецької облВЦА в їх відвертий правовий прокол. Це не побажання, не рекомендація, а зафіксована на папері вимога. І тепер Зеленському (вже не Кириленку) доведеться з цим щось робити. 

Віталій КУЛИК, директор Центру досліджень проблем громадянського суспісльства

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я