додому Поточні новини Візит Держсекретаря США до України

Візит Держсекретаря США до України

96

На сайті Держдепартаменту США напередодні візиту держсекретаря Блінкена до України опублікований наступний документ. Надаю його повний переклад українською. 

Посилання на оригінал ось

«США та Україна: Стратегічні Партнери.

5 травня 2021 року

«Сполучені Штати твердо підтримують суверенітет та територіальну цілісність України».

– Державний секретар Ентоні Дж. Блінкен, 13 квітня 2021 року.

Державний секретар Блінкен відвідає 6 травня Київ (Україна), де зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, щоб підкреслити непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої російської агресії. Держсекретар також заохочуватиме прогрес у програмі реформ в Україні, які є ключовими для забезпечення демократичних інституцій України, економічного процвітання та євроатлантичного майбутнього.

* Американсько-українські відносини

США рішуче підтримують зусилля України щодо досягнення її євроатлантичних прагнень та побудови процвітаючого, безпечного та демократичного майбутнього для всіх українців.

* Російська агресія в Україні

– США глибоко стурбовані триваючими агресивними діями та риторикою Росії, спрямованими проти України, включаючи посилення присутності російських військ в окупованому Криму та навколо кордонів України.

– США продовжують уважно стежити за ситуацією та координувати роботу з українськими офіційними особами, союзниками та партнерами. Ми вдячні Україну за її постійну стриманість і під час наших контактів з Москвою чітко заявили, що Росії потрібно утримуватися від ескалаційних дій.

– Крим – це Україна. Сполучені Штати не визнають, та ніколи не визнають проголошену Росією анексію Кримського півострова. Ми закликаємо Росію повернути Україні повний контроль над півостровом.

– Донбас – це Україна. Росія повинна виконувати свої зобов’язання за Мінськими угодами і сумлінно працювати над припиненням конфлікту на сході України та відновленням українського суверенітету.

* Реформи

– Побудова чесних інституцій та забезпечення підзвітного управління як у державних установах, так і в корпоративному секторі є запорукою досягнення Україною своїх євроатлантичних прагнень та побудови процвітаючого, безпечного та демократичного майбутнього.

– Сполучені Штати підтримують Україну у продовженні боротьби з корупцією та просуванні своєї програми верховенства права та судової реформи.

* Допомога

– З 2014 року Сполучені Штати надали Україні загальну допомогу на суму понад $4,6 мільярда, включаючи допомогу в галузі безпеки та інших галузях. Крім того, ми надали три державні гарантії позик на $1 мільярд.

– США надали допомогу, пов’язану з COVID, на суму понад $49 мільйонів, включаючи фінансування на охорону здоров’я та гуманітарні потреби.

– З 2014 року Сполучені Штати внесли понад $306 мільйонів у гуманітарні організації на підтримку допомоги переміщеним особам, або тим, які іншим чином постраждалим від агресивних дій Росії на сході України та в Криму».

Автор: Igor Aizenberg

Джерело: Facebook

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я