додому Поточні новини Віктор МЕДВЕДЧУК: Без заяви про відставку президента дострокові вибори неможливі

Віктор МЕДВЕДЧУК: Без заяви про відставку президента дострокові вибори неможливі

77

6Київ. 17 лютого 2014 року (УНН). Віктор Медведчук в інтерв’ю “Репортеру” розповів, за яких умов можливі дострокові президентські і парламентські вибори. “Перш ніж вимагати дострокових парламентських виборів, необхідно дізнатися позицію парламентаріїв. Так як я знаю тільки одну підставу для того, щоб парламент був розпущений — якщо пленарні засідання не розпочалися протягом 30 днів. Але це малоймовірно, якщо врахувати, що більшість депутатів проти дострокових виборів. Вони отримали повноваження до 2017-го року, навіщо їм йти на вибори знову? Саморозпуск?”, — сказав Медведчук і додав, що як фахівець з конституційного права такого положення в Конституції не пригадує.

Для того щоб провести дострокові президентські вибори, заявив лідер “Українського вибору”, президент повинен заявити про свою відставку, іншого шляху немає.

“Коли опозиція озвучує вимогу євромайдану, радикалів і екстремістів про дострокові президентські вибори — це не переговори. Коли президенту кажуть „Іди!“, переговорний процес неможливий. Це не компроміс, а усунення однієї зі сторін діалогу, і сенсу в таких переговорах немає”, — підкреслив політик.

Найбільш оптимальним виходом з кризи Медведчук назвав зміну форми правління в країні на  парламентсько-президентську і повернення до Конституції 2004 -го року, “яка робить неможливою концентрацію влади в одних руках”.

“Як фахівець у питаннях держуправління, я можу стверджувати, що для України існуюча президентська модель управління — неприйнятна для українського суспільства, оскільки це не відповідає його ментальності”, — підкреслив лідер “Українського вибору”.

На думку Медведчука, суспільство втомилося від тиску адміністративного ресурсу, а протести громадян — це реакція не на відмову від євроінтеграції, а на протиправні дії влади.

“Народ протестує проти корупції, несправедливих судів, монополізації ринків, преференцій, які надаються окремим бізнес- структурам. Все це — результат концентрації влади в одних руках. Це безвихідь. Прибравши концентрацію владних повноважень в одних руках, ми зможемо посилити законодавчу владу і забезпечити незалежність судової влади”, – зазначив політик.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я