Домой Политика Віктор ГРАНОВСКИЙ: Коло наближених до влади стискається. Отже у 2015-у боротьба...

Віктор ГРАНОВСКИЙ: Коло наближених до влади стискається. Отже у 2015-у боротьба буде неймовірно жорстока

134

2Ситуація. 12 вересня 2013. В Україні потрібно запровадити таку систему виборів, яка би сприяла появі нових політиків. Про це у інтерв’ю журналу «Країна» розповів політтехнолог Володимир Грановський. Також він зауважив, що чинному президенту необхідно змінити Конституцію.

«Якщо Янукович узяв курс на євроінтеграцію, потрібно запроваджувати якусь із парламентських моделей, що існують у країнах ЄС. Зокрема у Німеччині чи Великій Британії. Депутати мають обиратися винятково в мажоритарних округах, партія перемагає і формує уряд. Така система сприятиме появі нових політиків», — заявив він журналу «Країна».

На думку Грановського, Конституція, яку повернули минулі президентські вибори «надає забагато переваг президенту» і «формує замкнутий простір» навколо нього.

«Оточення звужується, а доступ до лідера меншає. З’являється синдром близьких, чиє коло дедалі стискається. Забагато недопущених і ображених, тому опозиційні настрої формуються всередині влади. Справжня опозиція це чудово розуміє. Отже, боротьба за владу цього разу буде неймовірно жорстка», — зауважив політтехнолог.

-ads-

Якщо Янукович не змінить Конституцію, а продовжить «закручувати гайки», результат виборів 2015 року може виявитись плачевним для нього особисто, вважає фахівець.

«Буде тяжка кампанія. Можливо, з багатьма провокаціями, бійками. Боротьба буде не лише за технічний результат виборів, а й за його політичне визнання. Зараз, у ситуації конфлікту з Росією, тамтешні спостерігачі точно будуть налаштовані критично щодо демократичності виборів 2015-го».

 

Предыдущая статьяВАСУ лишил Маркова мандата народного депутата
Следующая статьяДмитро ГАЛІНСЬКИЙ: Проект бюджету – 2014 свідчить, що влада вже почала активно готуватися до президентських виборів

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь