додому ПОЛІТИКА Віктор ГРАНОВСКИЙ: Коло наближених до влади стискається. Отже у 2015-у боротьба...

Віктор ГРАНОВСКИЙ: Коло наближених до влади стискається. Отже у 2015-у боротьба буде неймовірно жорстока

134

2Ситуація. 12 вересня 2013. В Україні потрібно запровадити таку систему виборів, яка би сприяла появі нових політиків. Про це у інтерв’ю журналу “Країна” розповів політтехнолог Володимир Грановський. Також він зауважив, що чинному президенту необхідно змінити Конституцію.

“Якщо Янукович узяв курс на євроінтеграцію, потрібно запроваджувати якусь із парламентських моделей, що існують у країнах ЄС. Зокрема у Німеччині чи Великій Британії. Депутати мають обиратися винятково в мажоритарних округах, партія перемагає і формує уряд. Така система сприятиме появі нових політиків”, – заявив він журналу “Країна”.

На думку Грановського, Конституція, яку повернули минулі президентські вибори “надає забагато переваг президенту” і “формує замкнутий простір” навколо нього.

“Оточення звужується, а доступ до лідера меншає. З’являється синдром близьких, чиє коло дедалі стискається. Забагато недопущених і ображених, тому опозиційні настрої формуються всередині влади. Справжня опозиція це чудово розуміє. Отже, боротьба за владу цього разу буде неймовірно жорстка”, – зауважив політтехнолог.

Якщо Янукович не змінить Конституцію, а продовжить “закручувати гайки”, результат виборів 2015 року може виявитись плачевним для нього особисто, вважає фахівець.

“Буде тяжка кампанія. Можливо, з багатьма провокаціями, бійками. Боротьба буде не лише за технічний результат виборів, а й за його політичне визнання. Зараз, у ситуації конфлікту з Росією, тамтешні спостерігачі точно будуть налаштовані критично щодо демократичності виборів 2015-го”.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я