додому Економіка Дмитро ГАЛІНСЬКИЙ: Проект бюджету – 2014 свідчить, що влада вже почала активно...

Дмитро ГАЛІНСЬКИЙ: Проект бюджету – 2014 свідчить, що влада вже почала активно готуватися до президентських виборів

122

3Ситуація. 12 вересня 2013.

1) Надходження з державного бюджету до Пенсійного фонду України в 2014 році збільшаться на 4,4% порівняно з відповідним показником 2013 року, до 87 млрд грн. Про це йдеться в проекті Державного бюджету України на 2014 рік, передає УНН з посиланням на Інформаційний бюлетень КМУ.

“Передбачається, що Пенсійному фонду України з держбюджету в 2014 році буде перераховано 87 млрд грн. Відповідно до бюджету ПФУ на 2013 рік, трансферти з держбюджету мають становити 83,3 млрд грн, у тому числі на покриття дефіциту коштів ПФУ для виплати пенсій — у розмірі 21,8 млрд грн”, — йдеться в повідомленні.

При цьому, за підсумками першого півріччя 2013 року загальна сума видатків ПФУ становила 124,5 млрд грн, що на 12,8 млрд грн більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

Надходження власних коштів ПФУ за 6 місяців становили 81,1 млрд грн, виконання планового показника забезпечено на 101,7%. Порівняно з відповідним періодом минулого року власні доходи зросли на 5,3 млрд грн.

Нагадаємо, що Законом про держбюджет-2013 його доходи визначено в обсязі 370,05 млрд грн, у тому числі по загальному фонду — 322,08 млрд грн, видатки — 419,33 млрд грн і 370,48 млрд грн відповідно. Дефіцит заплановано на рівні до 50,59 млрд грн, у тому числі по загальному фонду — 44,53 млрд грн.

2) Підвищення соціальних стандартів для працівників та малозахищених верств населення буде продовжено в 2014 році. Планується поетапне підвищення мінімальної зарплати та посадових окладів працівників 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. Про це Укрінформу повідомив начальник Управління комунікацій Міністерства фінансів України Віктор Косарчук.

«В 2014 році передбачено поетапне підвищення мінімальної зарплати та посадових окладів працівників 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки в липні та жовтні», – сказав Косарчук, коментуючи соціальну складову проекту держбюджету на наступний рік.

Він також додав, що наступного року буде забезпечено останній етап реалізації положень програми Президента «Україна для людей» шляхом підвищення доплат на дітей з малозабезпечених сімей.

Як повідомляв “ПолітКом”, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 11 вересня схвалив в цілому проект держбюджету на 2014 рік. Держбюджет планується з дефіцитом 2,7% ВВП. Розрахунок зроблено з огляду на зростання ВВП у 3% та інфляції — 8%.

На думку експертів Міністерства фінансів України, прийняті на засіданні основні макропоказники навряд чи зміняться. Це тверді, принципові позиції, підкреслюють вони. При цьому цифри можуть змінюватися всередині розподілу, насамперед, видатків.

Як зазначають експерти, цифри видаються цілком реалістичними й відповідають прогнозним показникам, які даються міжнародними організаціями.

На думку політолога Дмитра ГАЛІНСЬКОГО, соціальні надбавки до зарплат, пенсій, виплат малозабезпеченим, підвищення стипендій студентам тощо – це все ознаки підготовки до президентської виборчої кампанії. Бюджет – 2014 є по-суті передвиборчим, тому соціальна його складова відображає ті меседжі, які президент Янукович збирається використовувавти в своїй електоральній кампанії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я