додому Економіка Відтепер вся інформація щодо перевірок харчового бізнесу буде відкрита і доступна

Відтепер вся інформація щодо перевірок харчового бізнесу буде відкрита і доступна

345

Київ. 07 липня 2015 року (ПолітКом). Міністр Кабінету Міністрів Ганна Онищенко представила 03 липня 2015 року під час брифінгу нове керівництво Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а саме її очільника – Сергія Глущенка та його Першого заступника – Сергія Мельничука. 

Голова Служби повідомив про те, що відбудеться перегляд функцій новоствореного органу. Це не буде просто механічне перенесення в новий орган повноважень від ліквідованих інспекцій. Матиме місце оптимізація, в результаті якої держава відмовиться від надлишкових контрольних функцій, усуне дублювання повноважень, відмовиться від неринкових інструментів, скасує функції, які не відповідають підходам та законодавству Європейського Союзу. Результатом таких кроків має стати зниження адміністративного навантаження на бізнес та скорочення чисельності інспекторів.

Також Сергій Глущенко повідомив про впровадження практики офіційного оприлюднення планів перевірок Служби. «Ні для кого не секрет, що багато років поспіль жодна з інспекцій не мала ніяких планів перевірок. Ми припинимо цю практику. Тепер вся інформація про те, хто, коли та кого перевірятимуть буде доступна і відкрита», – заявив новопризначений Голова Служби.

Окремим пріоритетом Служби буде роз’яснювальна та консультаційна робота. За словами СергіяГлущенка: «Допомога бізнесу у виконанні встановлених вимог стане щоденним завданням. Практика накладення штрафів за незначні порушення фактично буде замінена наданням вичерпних, професійних консультацій та навчанням з боку інспекторів. Навчені представники бізнесу будуть цілком здатні не допускати порушень в майбутньому. Це знизить кількість та ймовірність виникнення порушень та настання небажаних ситуацій, дозволить досягти кращого виконання встановлених вимог».

Під час заходу Перший заступник Голови Сергій Мельничук повідомив про не менш важливе завдання, яке стоїть сьогодні перед Службою – це захист прав споживачів та захист вітчизняної продукції на зовнішніх ринках, зокрема успішного конкурування продукції, в тому числі щодо її безпечності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я