додому Блоги ВЕЛОМАШИНИ, ЯКІ ВМІЮТЬ ВИЧАВЛЮВАТИ СОКИ, МОЛОТИ ЗЕРНО, ПРАТИ ОДЯГ… БЕЗ ЕЛЕКТРИКИ

ВЕЛОМАШИНИ, ЯКІ ВМІЮТЬ ВИЧАВЛЮВАТИ СОКИ, МОЛОТИ ЗЕРНО, ПРАТИ ОДЯГ… БЕЗ ЕЛЕКТРИКИ

217

Дешеві, екологічно чисті побутові пристрої, зібрані з викинутих частин велосипеда, стали дуже популярні в сільських районах Центральної Америки. Крутячи педалі тут запускають у роботу блендери, пральні машинки, молотарки, водяні насоси, чистильники кукурудзи, та багато іншого. Може стати у нагоді при надзвичайному стані, блекаутах чи війні…

Для більш детального вивчення натисніть на ПОСИЛАННЯ!

Всі веломашини Bicimaquinas

спроектовані з простих матеріалів велосипеда, бетону або цементу, дерева та металу. Їхні моделі, як правило, функціональні та економічні. За ціною близько $ 40 за штуку, машини поставляються у кількох варіантах для різних цілей.

Bicimolino — веломашина для чищення кукурудзи

Зручний пристрій для невеликої сімейної ферми. Такий млин може молоти до 1,5 кілограма кукурудзи за хвилину. Вона здатна заощадити багато часу і грошей під час жнив, коли треба швидко зібрати і переробити врожай.

Інструкція зі зборці

Bicilicuadora — веломашина блендер

Потужність цієї установки 6400 обертів за хвилину. Таким чином, ви можете оперативно блендерити фрукти, овочі… Полегшення домашньої праці без електрики.

Інструкція по зборці

Bicibomba — велонасос для води

Цей пристрій здатний перекачувати від 5 до 10 літрів води за хвилину у свердловинах глибиною до 30 м у глибину (електричні занурювальні насоси досягають лише 12 м).

Інструкція зі зборки

Biciclasificadora — сортувальник насіння

Це проект вібраційної веломашини, яка здатна просіювати та очищати насіння від лушпиння. Прекрасно підходить для підготовки до зберігання насіння у невеликих масштабах.

Велосипед центрифуга для меду

Велочистка для кавових зерен

Це велосипед використовується для видалення оболонки кавових зерен, він може переробити до одного центнера кожні 15 хвилин

Велозаточка

Здатна наростити будь-який інструмент

Велопралка

Має великий потенціал у сільських регіонах, де досі прання вручну. Інструкції зі збирання (сторінка 3)

Натискаючи педалі, пральний барабан обертається так само, як це робила б звичайна електрична пральна машина. Ця технологія особливо корисна в сільській місцевості, де одяг перуть вручну, що вимагає багато часу та зусиль.

Велоплуг

Цей велосипед допоможе розпушувати та культивувати ґрунт на невеликій ділянці

Електричний велогенератор

Цей велогенератор здатний виробляти електрику та заряджати пристрій на 8–12 Вт.

Веломашина для чищення горіхів

Здатна очищати від лушпиння до 1 центнера волоського горіха кожні 15 хвилин.

Інструкція по зборці

Історія створення спільноти Веломашин

У 1997 році в Гватемалі стартував проект Maya Pedal, яка незабаром переросла у великий соціальний рух. За 19 років своєї діяльності проект розробив понад 1200 веломашин для мешканців Гватемали.

У невеликих містах та селищах були створені майстерні для веломашин, де працюють місцеві жителі та волонтери. На регулярних семінарах тут навчають, як перетворити велосипед на веломашини. Велосипеди надходять сюди як пожертвування з країн по всьому світу.

Сьогодні створено групи з розробки та впровадження веломашин у Мексиці, Перу, Аргентині, Бразилії та інших країнах. Навіть MTI допомогло покращити діючі та розробити нові моделі.

Більше інформації про проект веломашин можна дізнатися на сайті Bicimaquinas.com

Автор: Максим ЗАЛЕВСЬКИЙ, екоактивіст

Джерело тут

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я