додому Поточні новини Васись ФІЛІПЧУК: Міністр МЗС на засіданні Нормандської четвірки підтримав ідею переговорів з...

Васись ФІЛІПЧУК: Міністр МЗС на засіданні Нормандської четвірки підтримав ідею переговорів з агентами Кремля у ДНР/ЛНР

192
Павло КЛІМКІН

Київ. 27 червня 2015 року (ПолітКом, Василь ФІЛІПЧУК). Нарешті під кінець тижня таки знайшов час, щоб почитати оригінали документів за результатами засідання Нормандської четвірки у Парижі минулого вівторка. Прочитав – шокований: “Nous soulignons le rôle indispensable du Bureau des institutions démocratiques et des droits de l’homme (BIDDH) de l’OSCE dans la préparation et la tenue des élections locales, ainsi que la nécessité d’un dialogue politique entre l’Ukraine et les représentants de certaines zones des régions de Donetsk et de Lougansk.”. “Ми (тобто всі чотири міністри, у тому числі і український, – ВФ) підкреслюємо обовязкову роль БДІПЛ ОБСЄ для підготовки та проведення місцевих виборів та НЕОБХІДНІСТЬ ПОЛІТИЧНОГО ДІАЛОГУ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ПРЕДСТАВНИКАМИ ОКРЕМИХ РЕГІОНІВ ДОНЕЦЬКА ТА ЛУГАНСЬКА”.

По-моєму, це не зовсім те, про що домовлялися у Мінську. Тобто ми вже не вимагаємо спочатку виконання усіх умов Мінська-2, відведення озброєння і так далі, і тому подібне; проведення виборів, за результатами яких будуть обрані легітимні представники окремих регіонів, а готові розпочати політичний діалог з тими, кого зараз називаємо російськими агентами та терористами?

Наскільки я розумію, до виборів легитимним форматом є лише Контактна група, а про жодний “політичний діалог” з нинішнім керівництвом ДНР/ЛНР там не йдеться!

Петре Олексійовичу, Ви точно давали директиви міністру закордонних справ погоджуватись з “необхідністю політичного діалогу між Україною та представниками окремих регіонів Донецька та Луганська”? Якщо так, то про це варто було би сказати спочатку українцям. Якщо ні, то що відбувається? Це просто ще одне свідчення високого дипломатичного класу Павла Анатолійовича? Здається, що це дещо більше, ніж просто прокол…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я